Jak zachować opaleniznę?

Opalona skóra to często efekt długiego pracowania nad opalenizną, która ciągle uważana jest za bardzo atrakcyjną. Niestety, gdy kończy się lato, również opalenizna blednie. Co zrobić, by zachować ją na dłużej?

1

Jeśli chcemy zachować złocisty kolor skóry możliwie jak najdłużej, to konieczne jest zastosowanie odpowiedniej diety. Musimy zatem jeść surową marchew, pić świeży sok marchwiowy lub łykać betakaroten w tabletkach. Te zabiegi zapewnią nam piękny koloryt skóry przez cały rok.


2

Przede wszystkim zainwestuj w odpowiednie kosmetyki do skóry. Konieczne jest odpowiednie nawilżanie, jeśli chcemy dłużej cieszyć się opalenizną. Jeśli skóra nie zostanie odpowiednio nawilżona, zacznie się po prostu łuszczyć, co przyspieszy znikanie charakterystycznego brązu.


3

Zamiast gorących kąpieli zacznij brać raczej chłodny prysznic. Gorąca woda wysusza skórę, prowadzi do tego, że zaczyna się ona łuszczyć, w efekcie opalenizna schodzi. W miarę możliwości w trakcie kąpieli używaj kosmetyków nawilżających, błędem będzie użycie tradycyjnego mydła.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.10.2010

Komentarze