Jak wzmocnić rzęsy?

Długie, piękne, podkręcone rzęsy są marzeniem każdej kobiety. Niestety nie każda z nas została nimi obdarowana przez naturę. Co zrobić, by skutecznie wzmocnić rzęsy?

  • Olejek rycynowy
1

Przede wszystkim nie należy szkodzić swoim rzęsom, stosując bardzo dla nich szkodliwe wodoodporne tusze do rzęs. Tego rodzaje tusze zawierają składniki, które znacznie obniżają kondycje naszych rzęs, więc stosujmy je tylko na wyjątkowe okazje. Na co dzień lepiej zainwestować w dobrej jakości tusz ze składnikami odżywiającymi, który nie będzie specjalnie oporny przy próbie usunięcia go podczas demakijażu.


2

Do demakijażu należy używać delikatnych dwufazowych preparatów, które nie będą podrażniać oka. W trakcie zmywania makijażu nie wolno trzeć mocno rzęs, bo to je znacznie osłabia. Za każdym razie trzeba jednak bardzo dokładnie zmyć makijaż, tak aby nie pozostały zanieczyszczenia, które nie pozwolą naszym rzęsom na właściwą regenerację.


3

Warto samemu odżywiać rzęsy odpowiednimi preparatami. Mamy do wyboru nie tylko odżywki do rzęs, które stosowane regularnie odnoszą świetne skutki, lecz także możemy pokusić się o zakup olejku rycynowego. Olejek rycynowy to najtańsza i najskuteczniejsza odżywka do rzęs, która należy stosować codziennie, najlepiej zaraz po demakijażu.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Konieczne jest systematyczne działanie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.10.2010

Komentarze

Otóż to! - też jestem orędowniczką olejku rycynowego :-)

Ostatnio zmieniony: 2012-02-26 01:03:59