Jak wykonać wystrzałowy makijaż fantazyjny krok po kroku?

Makijaż jest wizytówką każdej dziewczyny. Malujemy się codziennie. Jednak zazwyczaj staramy się aby makijaż był naturalny i delikatny, wieczorem trochę mocniejszy, ale generalnie grzeczny. Od czasu do czasu, gdy jest karnawał lub po prostu rozluźniające letnie imprezy możemy zaszaleć i stworzyć sobie wystrzałowy makijaż fantazyjny. Wbrew pozorów nie jest on taki trudny!

 • Mleczko, tonik i waciki
 • Podkład, puder, korektor, baza
 • Cienie: łososiowy, biały, różowy metaliczny i matowy, turkusowy, zielony, czarny
 • Kredka i maskara
 • Kredka lub cień do brwi
 • Piórka i klej do sztucznych rzęs
 • Róż na policzki
 • Pomadka i błyszczyk
1

Wykonaj dokładny demakijaż twarzy. Przetrzyj twarz tonikiem i nawilż rozświetlającym kremem. Poczekaj jednak, aż krem dokładnie się wchłonie.
Twarz pokryj starannie bazą. Proponuję bazę rozświetlającą, matującą lub neutralną. Ja użyłam na modelce białej rozświetlająco-wygładzającej bazy.


2

Przed nałożeniem podkładu starannie zatuszuj korektorem wszelkie niedoskonałości twarzy – sińce pod oczami, krostki, wypryski, widoczne naczynka. (Na zdjęciu zaznaczyłam miejsca, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę).
Całą twarz starannie pokryj kryjącym podkładem, najlepiej matującym. Pamiętaj, aby był on w kolorze Twojej cery! Nie chcemy efektu maski.


3

Jeżeli zbyt mocno roztarłaś podkład i korektor na niedoskonałościach się zmazał popraw to miejsce. Gdy wszystko jest już w porządku, przypudruj twarz sypkim, transparentnym pudrem. Sprawi on, że nasz podkład i cała baza się utrwalą.


4

Na całą górną powiekę, aż pod łuk brwiowy nałóż łososiowy cień. Tuż pod łukiem brwiowym możesz rozetrzeć odrobinę perłowego cienia.


5

Na górnej powiece namaluj czarną, miękką kredką kreskę. Rozetrzyj ją pacynką lub gąbeczką, tak aby była miękka.


6

Nałóż różowy metaliczny cień z mieniącymi się drobinkami w zewnętrznym kąciku oka, zaczynając od ½ jego długości, aż do samego końca. Przy zewnętrznym kąciku pociągnij cień nieco ku górze, tworząc tzw. kocie oko. Cień nakładaj nieco ponad załamanie powieki.


7

Turkusowy cień nałóż na pozostałej części powieki lekko ponad jej zagłębienie.
Połącz oba cienie rozcierając je czystym okrągłym pędzelkiem. Rozetrzyj także cienie przy załamaniu powieki, tak aby makijaż był zakończony miękko.


8

Namocz malutki pędzelek w toniku i nabierz na niego zielony, intensywny cień. Namaluj kreskę pod okiem. Zakończ ją spiczasto w wewnętrznym kąciku.


9

Czarną kredką popraw wcześniej namalowaną kreskę na górnej powiece. Na jednym oku kreskę zakończ przy zakończeniu linii rzęs. Przy drugim natomiast pociągnij ją dalej i namaluj małe serduszko.


10

Serduszko wypełnij jaskrawo-różowym, matowym cieniem. Namalowane kreski i serduszko popraw czarnym eyelinerem lub pędzelkiem namoczonym w toniku i czarnym cieniu.


11

Rozświetl wewnętrzny kącik oka białym cieniem. Zrób także białą lub kremową kreskę w linii wodnej dolnej powieki (czyli w wewnętrznej stronie powieki).


12

Mocno wytuszuj rzęsy czarnym tuszem. Nałóż 2 lub 3 warstwy, ale pamiętaj, aby każdą z nich dokładnie rozczesać!
Na klej do rzęs przyklej kilka piór w zewnętrznym kąciku oka (tego bez serduszka) tuż przy rzęsach.


13

Popraw kształt brwi i w razie potrzeby pomaluj je czarną lub brązową kredką do brwi (lub cieniem w kamieniu).
Nałóż na policzki różowy, rozświetlający róż.


14

Na usta nałóż łososiowo-różową pomadkę. (Wcześniej możesz zaznaczyć usta konturówką, ale w tym makijażu nie muszą być one już takie dokładne). Na środek górnej i dolnej wargi nałóż odrobinę przeźroczystego błyszczyka i lekko go rozetrzyj. Makijaż gotowy! :)


15

Uwagi i spostrzeżenia

 • Zapraszam na http://makijaz.jimdo.com


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 12.07.2010

Komentarze

Nie odważyłabym się na taki makijaż, ale gratuluje pomysłowości i polotu !!!

Ostatnio zmieniony: 2012-01-12 19:28:12

wspaniale !

Ostatnio zmieniony: 2010-08-28 12:33:55