Jak wykonać samemu pedikiur?

Jeśli chcesz mieś seksowne i zadbane stopy, nie musisz iść do salonu. Pedikiur może być przyjemnym domowym rytuałem. Długie paznokcie u stóp, popękane i szare pięty wyglądają nieestetycznie. Dlatego poświęć swoim stopom czas. Jeśli zabiegi wokół stóp będziesz wykonywać regularnie, to z czasem będą one potrzebowały coraz mniej ingerencji podczas pielęgnacji.

1

Namocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli przez około 5-10 minut. Możesz również użyć specjalnych tabletek do moczenia stóp.


2

Patyczkiem drewnianym odsuń skórki narastające na paznokieć, a następnie zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt za pomocą tarki. Jeśli twoja skóra jest mocno popękana, ścieraj ją wzdłuż pęknięć. Pamiętaj też o usunięciu zrogowaceń z palców.


3

Za pomocą peelingu odśwież i wygładź skórę. Oprócz stóp wymasuj również łydki, ruchem od dołu do góry.


4

Używając pilnika opiłuj paznokcie na płasko. Jeśli chcesz je zaokrąglić, pozostaw przy wałach koło paznokci około 0,5 mm długości, by uniknąć wzrastania paznokci


5

Jeśli mimo kąpieli skórki są nadal oporne na odsuwanie to posmaruj je zmiękczającym preparatem do skórek i potrzymaj około minuty. Możesz szorstkie skórki przy paznokciach zetrzeć za pomocą papierowego pilnika. Jeśli skórki nadal odstają, usuń je cążkami, ale pamiętaj by to robić delikatnie, by nie powstały ranki.


6

Pomaluj paznokcie według uznania. Na wierzch nałóż utwardzacz.


7
Źródło zdjęcia: http://media.beta.photobucket.com/user/usefulart/media/therapycenter/FingersNFeet.jp Źródło zdjęcia: http://media.beta.photobucket.com/user/usefulart/media/therapycenter/FingersNFeet.jp

Nawilż stopy kremem, który je zrelaksuje i zapobiegnie pękaniu skór. Bardzo pomocne są kremy silnie nawilżające do skóry z tendencją do rogowacenia.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.05.2012

Komentarze