Jak wykonać makijaż dzienny dla blondynki?

Blondynki mają delikatną urodę i makijaż dla nich powinien być wykonywany dość ostrożnie aby nie zepsuć ich naturalnego, delikatnego wyglądy. Oto przykładowy makijaż na dzień.

 • Mleczko, tonik i waciki
 • Cienie: liliowy, fioletowy, ciemnośliwkowy, zielony, łososiowy
 • Szara kredka do oczu
 • Kredka lub cień do brwi
 • Róż na policzki
 • Podkład, puder, korektor, baza
 • Tusz do rzęs
 • Błyszczyk
1

Dla Pani blondynki proponuję fioletowo-zielony, letni, delikatny makijaż. Jest to makijaż raczej dla młodej osoby. Proponuję użyć wodoodpornych kosmetyków, gdyż latem łatwo się pocimy makijaż może wyglądać nieestetycznie.
Przede wszystkim używajmy dobrych cieni, z dużą ilością pigmentu, które sprawiają, że nawet ich najmniejsza ilość nadaje piękny kolor. Nie musimy nakładać kilku warstw cienia, które potem wyniku pocenia się oka, rolują się na powiecie.


2

Wykonaj demakijaż twarzy. Nawilż ją kremem i poczekaj, aż się wchłonie.


3

Na twarz nałóż lekki podkład w kolorze Twojej cery. Jeżeli jesteś bardzo młoda, lub masz po prostu idealną cerę, proponuję nie nakładać podkładu. Zamiast tego możesz tylko lekko przypudrować puszkiem twarz, lub nałożyć beżową bazę.
Podkład przypudruj pudrem transparentnym.


4

W wewnętrznych kącikach oczu i pod łukiem brwiowym nałóż łososiowy cień. Na całą powiekę nałóż cień liliowy. Od ½ długości powieki nałóż nieco ciemniejszy fiolet. Ten sam cień zaaplikuj w zagłębieniu powieki. Zewnętrzny kącik oka pokreśl odrobiną ciemnofioletowego cienia.


5

Na linii górnych rzęs narysuj delikatną szarą kreskę (kilka połączonych kropek) i lekko ją rozetrzyj. To samo zrób na linii dolnych rzęs – namaluj kilka kropeczek kredką, ale tutaj ich nie rozcieraj.


6

Malutki pędzelek namocz lekko w toniku i nabierz intensywnie zielonego cienia. Namaluj kreskę na dolnej powiece, rozcierając jednocześnie kropeczki z szarej kredki.


7

Rzęsy wytuszuj czekoladowym lub czarnym cieniem, a brwi podkreśl brązową kredką.
Na policzki nałóż róż. Usta natomiast pomaluj delikatnie różowym błyszczykiem.


8

Uwagi i spostrzeżenia

 • Zapraszam na http://makijaz.jimdo.com


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 09.07.2010

Komentarze

Świetne porada:) Warto z niej skorzystać:) W wolnej chwili,zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 17:36:12