Jak wykonać domowy peeling?

Nie trzeba wydawać pieniędzy na salony kosmetyczne i drogie kosmetyki, aby nasza skóra cieszyła się gładkością. Wystarczy zajrzeć do kuchni. Poniżej 3 sposoby na domowe peelingi.

  • Kawa mielona, sól, cukier
1

Pierwszym składnikiem, który znajduje się praktycznie w każdym domu jest kawa mielona. Po wypiciu nie wylewamy fusów, ale zostawiamy do kąpieli. Takie fusy wmasowujemy w ciało okrężnymi ruchami przez kilka minut po czym spłukujemy. Skóra będzie gładka, a dodatkowo kofeina zawarta w kawie doda jej zdrowego wyglądu, pobudzi ją. Fusy z kawy można również użyć do złuszczania martwego naskórka na twarzy, jednak należy robić to ostrożnie, aby kawa nie dostała się do oka, bo ulegnie ono podrażnieniu i może nawet spuchnąć.


2

Kolejnym dobroczynnym składnikiem dla naszej skóry jest cukier. Bierzemy ok. pól szklanki cukru i tak samo, jak w przypadku fusów po kawie, wmasowujemy go w ciało. Z cukrem nie ma problemu, bo nawet jeśli dostanie się do oka, to nie wywoła dyskomfortu.


3

Trzeci składnik, to gruboziarnista sól morska (może być też zwykła). Należy ją również wmasować w ciało. Nie polecam jednak tego sposobu do peelingu twarzy, jak również należy pamiętać, aby nie używać soli świeżo po depilacji lub w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń naskórka, bo wywoła to ból i nieprzyjemne pieczenie.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Po każdym rodzaju peelingu należy nałożyć krem lub balsam, w zależności jaka część ciała została poddana peelingowi. Wazne, aby kosmetyk był nawilżający.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.04.2013

Komentarze