Jak wyglądać szczuplej?

Co zrobić, kiedy nasza figura odbiega nieco od wymarzonej szczupłej sylwetki? Okazuje się, że wcale nie trzeba się głodzić, żeby wyglądać szczuplej. Oto kilka porad dla osób, którym zależy na szybkich efektach bez katorżniczej diety.

  • konsekwencja w wyborze stroju i makijażu
1

Przede wszystkim odpowiedni strój – warto zdecydować się na stroje dosyć dopasowane, ale nie obcisłe. Warunkiem relatywnie szczupłego wyglądu jest także dobranie odpowiedniego rozmiaru. Jeśli zatem nosimy rozmiar 42, to właśnie ubrania w tym rozmiarze zakładamy, a nie opinające się za małe ciuchy w rozmiarze 40, w które co prawda da się jeszcze wcisnąć, lecz nasza sylwetka traci wszelkie proporcje przez wylewające się tu i ówdzie fałdki tłuszczu.


2

Unikaj pasteli !!! Lepsze będą kolory zdecydowane, matowe, które naprawdę wyszczuplają optycznie. Nie znaczy to wcale, że należy od stóp do głów nosić czerń, fiolet, czerwień, brąz, głęboka zieleń itp. też będą dobrym pomysłem.


3

Inną ważną sprawa jest dobór odpowiedniego obuwia. Strzałem w dziesiątkę będą oczywiście wygodne buty na obcasie, niezbyt wysokim ale stabilnym, dzięki któremu sylwetka wizualnie będzie nieco smuklejsza. Najlepszym wyborem będą buty na średniowysokim słupku.


4

Niemniej istotna od tych zabiegów jest oczywiście właściwa postawa ciała – przede wszystkim należy się wyprostować i konsekwentnie unikać garbienia się.


5

Warto zmobilizować się do ćwiczeń siłowych, dzięki nim niekoniecznie zgubimy zbędne kilogramy, ale za to sylwetka nabierze lepszych proporcji – a to przecież najważniejsze.


6

Udając się do fryzjera, warto pomyśleć o takiej fryzurze, która wyszczupli okrągłą twarz. Korzystnym wyborem będą na pewno wszystkie półdługie wycieniowane fryzury, przysłaniające nieco pulchne policzki.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.07.2010

Komentarze

Świetne porada:) Warto z niej skorzystać:) W wolnej chwili,zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 17:34:49