Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

W czasach kultu młodości i piękna, białe zęby są konieczne do dobrego samopoczucia. Choć naturalnie białe zęby zdarzają się bardzo rzadko, jest wiele sposobów (w tym również domowych), by ten cel osiągnąć. Zwykle wymaga to systematycznej pracy przez kilka/kilkanaście dni, ale efekt naprawdę bywa imponujący. Wszyscy wiemy o istnieniu pasków czy past wybielających, jednak w tej poradzie przedstawię kilka domowych sposobów na wybielenie zębów.

1

woda utleniona; nasączamy wacik wodą i przecieramy energicznie zęby (ok 30 sekund) po każdym myciu. Efekty widać stosunkowo szybko.


2

domowa pasta wybielająca.
Zmieszać sodę oczyszczoną z cynamonem i wodą w takich samych proporcjach (tzn np łyżka sody, łyżka cynamodu, łyżka wody). Należy przepłukać tym usta. Zęby są bielsze dzięki sodzie, jednak efekt jest krótkotrwały.


3

Banany i truskawki w swym składzie zawierają substancje wybielające. Należy zatem wcierać w zęby truskawki lub skórkę od banana, a potem dokładnie wypłukać usta.


4

a na co dzień: unikaj kawy i czerwonego wina oraz palenia papierosów. Zmniejsza to znacznie ryzyko występowania przebarwień :)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.07.2011

Komentarze