Jak walczyć z łysieniem?

Najczęstszym powodem łysienia jest nadmiar DHT w sĸórze głowy. DHT to przekształcony testosteron. Uszkadza on mieszki włosów. Dlatego aby walczyć z łysieniem trzeba zmniejszyć jego poziom.

1

Czynnikiem wzmagającym łysienie jest stres. Bowiem uwalniany w sytuacjach stresowych kortyzol doprowadza do przemiany testosteronu w DHT. Sposoby na obniżenie stresu można znaleźć w mojej innej poradzie.


2

Aby obniżyć poziom DHT stosuje się wydawany na receptę finasteryd. Jednakże ma on wiele skutków ubocznych, może między innymi doprowadzić do impotencji.


3

Innym sposobem jest stosowanie dostępnych bez recepty, bezpiecznych, opartych o naturalne składniki leków na prostatę. Można je stosować bowiem do przerostu prostaty także doprowadza DHT. Tymi naturalnymi substancji są między innymi wyciągi z palmy sabałowej (saw palmetto), pestek dyni, pokrzywy i likopen z pomidorów.


4

Pomocne są także szampony z ketakonazolem, który oprócz tego, że leczy skórę głowy to także obniża poziom DHT. Można również stosować szampony z wyciągiem z palmy sabałowej i kofeiną.


5

Aby pobudzić wzrost nowych włosów stosuje się preparaty z minoxidilem. Substancję wciera się w skórę głowy. Do wcierania można stosować także peptyd miedzi,


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.03.2011

Komentarze