Jak uzyskać biały uśmiech domowymi sposobami?

Biały, lśniący uśmiech to większa pewność siebie i lepsze samopoczucie. Wielu z nasz marzy o białych zębach, ale mało kogo stać na profesjonalny zabieg dentystyczny. Jak zatem uzyskać bielszy odcień zębów nie tracąc przy tym fortuny w gabinetach stomatologicznych?

  • Wybielająca szczoteczka do zębów, wybielająca pasta, nić dentystyczna, płyn do płukania jamy ustnej, paski wybielające, woda utleniona, soda oczyszczona, truskawki
1

Używaj pasty i szczoteczki do wybielania zębów. Na rynku jest wiele past wybielających. W internecie możesz znaleźć opinie na ich temat i wybrać tę najlepszą dla siebie. Moim zdaniem jednak pasta to nie wszystko. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że równie ważna jest szczoteczka, która odpowiednio wyczyści i wypoleruje powierzchnię zębów. Wybieraj więc te specjalnie przeznaczone do wybielania zębów.


2

Zastosuj mieszankę wody utlenionej z sodą oczyszczoną. W ten sposób możesz zastąpić domowym sposobem pasty wybielające, które są produkowane na bazie tych składników. Zamocz włosie szczoteczki w wodzie utlenionej a następnie w sodzie oczyszczonej. Szoruj zęby przez co najmniej dwie minuty, wypłucz usta, a następnie zastosuj swoją codzienną pastę i myj nią zęby przez co najmniej pół minuty. Używaj tej metody umiarkowanie i ostrożnie. Wystarczy jeśli taką mieszanką umyjesz zęby raz do dwóch razy w tygodniu, aby uniknąć osłabienia szkliwa zębów.


3
Żródło zdjęcia : FreeDigitalPhotos.net Autor: Pixomar Żródło zdjęcia : FreeDigitalPhotos.net Autor: Pixomar

Użyj truskawek. Zrób z truskawek papkę i szoruj nią zęby tak jak pastą. Truskawki mają nie tylko właściwości wybielające, ale również doskonale czyszczą nasze zęby. To też kolejny powód, by jeść dużo truskawek. Ponieważ truskawki zawierają cukier, pamiętaj by po tym zabiegu umyć zęby swoją codzienną pastą do zębów.


4

Użyj pasków wybielających. Paski te są świetną alternatywą dla wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Są przede wszystkim o wiele tańsze, a ich użycie jest bardzo proste i przynosi dobre efekty.


5
źródło: http://media.beta.photobucket.com/user/gamer-girl1/media/powder-2.jpg.html źródło: http://media.beta.photobucket.com/user/gamer-girl1/media/powder-2.jpg.html

Nie zapominaj o podstawowych zasadach higieny jamy ustnej. Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie. Używaj nitki dentystycznej i płynu do płukania ust. Po każdym posiłku żuj przez 15-20 minut gumę do żucia. Wszystkie te codzienne czynności ułatwią ci uzyskanie białego uśmiechu oraz będą zapobiegać osadzaniu się brzydkiego kamienia nazębnego.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.12.2012

Komentarze

Pyszny ten pomysł z truskawkami ;-)
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2013-05-12 13:30:21

jak truskawki to jestem na tak :D

Ostatnio zmieniony: 2013-05-07 15:31:57

Słyszałam, że na wybielenie zębów i poprawę stanu dziąseł oraz oczyszczenie organizmu bardzo dobry wpływ ma "ssanie oleju" ale jakoś nie mogę się zmusić żeby spróbować.


Ostatnio zmieniony: 2013-04-27 13:21:44

Ciekawa porada<pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 22:18:56

bardzo dobra porada, o truskawkach przyznam szczerze nie wiedziałam wcześniej. pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2013-02-20 15:49:55

Ciekawe ,wypróbuję:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 17:24:03

ciekawa porada

Ostatnio zmieniony: 2012-12-16 12:31:43

Świetna porada, ja osobiście polecam paski wybielające, naprawdę działają i dają długotrwały efekt.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-10 12:51:23