Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Zanim udasz się na spotkanie i rozmowę o pracę posiadasz już pewne informacje na temat firmy, stanowiska, ale to nie będzie adekwatne do rzeczywistości i warunków pracy, atmosfery, kadry kierowniczej i całego zespołu z którym przyjdzie się ci pracować. Wiadomości i twoje wyobrażenia o nowej pracy okażą się albo lepsze niż się spodziewałeś, albo jak w większości przypadków - gorsze.

1

Chcesz dostać tę pracę i uczynisz wszystko, aby tak było. Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna od której zależy czy zaproszą cię na drugą bywa stresująca i pierwsze wrażenie jakie się robi - robi się tylko raz i jest najważniejsze. Jakie będzie pierwsze wrażenie zależy na początku od twego wyglądu, sposobu mówienia, uroku osobistego. W obecnych czasach pracownik jest towarem, który potrafi się sprzedać, albo nie. Czy jest to dobre, nie będziemy rozważać, jednak uważam, że bycie sobą ma większe szanse powodzenia niż granie kogoś kim się nie jest. Prędzej czy później wyjdzie prawda, a gra jest o wiele trudniejsza niż bycie sobą.


2

Jak więc ubrać się na taką okazję? Najlepiej - jak potrafisz. Lepiej mniej niż więcej, czyli klasycznie, skromnie, ale elegancko, pamiętając o szczegółach jak: paznokcie, dodatki, biżuteria, kolory. Starając się o pracę w banku, biurze, oczywiście z zachowaniem zasad dress code. Do pracy w agencji reklamowej, show biznesie, możesz dodać nieco nonszalancji poprzez dodatki, ale nie przesadzaj z kolorami i nie zakładaj dżinsów


3

Pamiętaj, że dekolty i krótkie spódnice są seksy, ale przecież nie o taką pracę ci chodzi. Pamiętaj, że przyszły pracodawca po rozmowie z tobą nie powinien zapamiętać jakiegoś elementu garderoby, ale przede wszystkim ciebie i rozmowa z tobą ma na nim zrobić wrażenie a nie buty w czerwonym czy żółtym kolorze.


4

Warto też poznać podstawy mowy ciała, by przez niefortunny gest zaprzepaścić szanse. Starannie dobierz i zgraj koszulę z krawatem – źle dobrany krawat już na wejściu osłabia twoją pozycję. Pamiętaj twoja garderoba nie powinna cię krępować, ale dodawać pewności siebie, atrakcyjności i podkreślać profesjonalizm. Jesteś najlepszy i najbardziej nadajesz się na te stanowisko.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przygotuj się na niekonwencjonalne pytania, zupełnie nie związane z pracą.


Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.05.2010

Komentarze

Ciekawa porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 17:14:06