Jak trafnie dobrać kolor włosów do typu urody?

Nie wiesz na jaki kolor pofarbować włosy? Podpowiadam korzystne odcienie włosów do farbowania. Odradzam niekorzystne według typów urody. Koniecznie przeczytaj tę poradę i dobierz odpowiedni kolor włosów do swojej urody!

1

Poznaj swój typ urody

Aby dobrać najbardziej korzystny kolor włosów do farbowania włosów należy znać swój typ urody. To pomoże nam wydobyć oraz podkreślić naturalny urok i blask naszej twarzy. Jeżeli kolor, na który pofarbujemy włosy nie będzie zbyt ciemny będziemy w nim wyglądać atrakcyjnie nawet bez makijażu.


2

Czyste typy urody

Według analizy kolorystycznej wyróżniamy od 4, przez 6, 12 do nawet 16 typów urody. Ja w tym artykule zajmę się czterema podstawowymi typami urody. Nazwy typów urody pochodzą od nazw pór roku. Wyróżniamy więc: wiosnę, lato, jesień i zimę. Przy czym podkreślam, że w tym artykule będę pisać o tzw. klasycznych (inaczej zwanych czystymi) typach urody.Wiosny mają niebieskie (wszelkie kombinacje), miodowe, jasnobrązowe i jasnozielone oczy. Ich naturalnym kolorem włosów jest blond. Oprawę oczu mają bardzo jasną, brązowa. Odcień skóry brzoskwiniowy lub koloru świecy woskowej. U większości wiosen występuje rumieniec. Jest łososiowo-morelowy. Skóra ich jest delikatna i cienka. Ich piegi, przebarwienia i znamiona mają tonację: złotą, złoto-brązową lub w kolorze szampana. Ich opalenizna błyszczy się i jest barwy złotego brązu, złotej żółci lub brzoskwini.Lata posiadają różne rodzaje odcieni błękitnych i szarych oczu. Niekiedy trudno stwierdzić ich kolor oczu, bo wydaje się być zmienny w ciągu dnia. Włosy lat wpadają w popiel. Mają różne odcienie brązu. Wydają się być bez wyrazu. Brwi i rzęsy lat są koloru bardziej zdecydowanego od wiosny. Zwykle w odcieniu tym samym lub zbliżonym do koloru włosów. Niekiedy tylko lata mają włosy koloru blond w chłodnym odcieniu i czarną oprawę oczu. Karnacja lat jest chłodna, tj. ma odcień delikatnie błękitny. Jest jasna, bardzo blada, porcelanowa lub ciemniejsza, oliwkowa. Nie błyszczy się. Znamiona, przebarwienia czy piegi rzadko występują. Są szaro-brązowe.Jesienie mają oczy najczęściej zielone, ale zdarzają się też w kolorze jasnego lub ciemnego brązu w odcieniach miodowego, kasztanowego, szarego czy oliwkowego. Włosy jesieni posiadają odcienie rudości lub niekiedy blondu z domieszką rudego. Zazwyczaj są grube i gęste. Często kręcone bądź falowane. Oprawa oczu jesieni jest zbliżona do koloru włosów. Zwykle jest ciemna. Skóra jesieni jest albo jasna, w kolorze wosku, porcelany lub różowawa, albo średniej intensywności, beżowa z odcieniem złota czy intensywnie brzoskwiniowa lub ciemna, w odcieniu oliwki. Często występują u nich piegi. Są brązowe, rude lub miedziane. Przebarwienia rudawe bądź złociste.Zimy posiadają wymowne oczy, w kolorze: szafiru, błękitu lazurowego, ciemnej chłodnej zieleni, brązu, piwne i czarne. Rzadkością u zim są oczu w kolorze miodowym. Ich włosy są ciemne, w chłodnym odcieniu, np. w odcieniu palonej kawy lub czarne. Co ciekawe pewna część zim była w dzieciństwie blondwłosa. Brwi i rzęsy u zim są równie ciemne jak włosy. Karnacja albo jest bardzo jasna, alabastrowa – porcelanowa, o odcieniu jasnego różu albo ciemna – śniada, w kolorze oliwkowym. Rumieniec zimy ma chłodny, czysty różowy kolor. Przeważająca część zim nie ma piegów. Przebarwienia posiadają rudawe.


3

Kolory do farbowania włosów dla klasycznej wiosny

Kolory do farbowania włosów dla klasycznej wiosny 1. Czystej wiośnie najlepiej w kolorze włosów blond. (Fot. Sobociński)

Zwykle kruchą i cienką urodę włosów wiosen najlepiej podkreśli odcień złotego blondu. Dobre będą też: balejaż złożony z różnych odcieni blondów, delikatny rudy – miedziany oraz dwa rodzaje blondów: koniakowy lub miodowy. Kolory najmniej odpowiednie dla klasycznej wiosny to: czerń, brąz, oberżyna, burgund i platynowy blond. Dla czystych wiosen są one zbyt ciemne, przytłaczające oraz awangardowe.


4

Kolory do farbowania włosów dla czystego lata

Kolory do farbowania włosów dla czystego lata 2. Brązowe włosy podkreśla urodę klasycznych lat.

Niewyraźne włosy lat najkorzystniej będą wyglądać w średnim odcieniu brązu. Polecam im również: wszelkie odcienie brązów, oberżynę, czerń i burgund. Jeżeli zdecydujesz się na któryś z tych trzech ostatnich pamiętaj, że lepiej będziesz w nich wyglądać nakładając na twarz make-up. Bez tego Twoja buzia może się wydawać trochę blada. Klasycznym latom odradza się wszelkie odcienie rudości. Są one ciepłymi kolorami przez co nie pasują i tworzą wrażenie niespójności koloru włosów np. z kolorem cery u tego chłodnego typu urody.


5

Kolory do farbowania włosów dla klasycznej jesieni

Kolory do farbowania włosów dla klasycznej jesieni 3. Rudy jest idealnym kolorem włosów dla czystych jesieni.

Przeważnie gęste i grube czupryny jesieni najatrakcyjniej wyglądają we wszelkich odcieniach rudości (oprócz oberżyny i burgundowego). Dobrze im także w koniakowym lub miodowym blondzie. Odcienie te tworzą spójny wizerunek z kolorem oczu i z nierzadko występującymi u czystych jesieni piegami. Niekorzystnie wyglądają natomiast w złotym blondzie. Ten kolor farby włosów jest zbyt czysty i błyszczący dla tego typu urody.


6

Kolory do farbowania włosów dla czystej zimy

Kolory do farbowania włosów dla czystej zimy 4. Czerń na włosach akcentuje typ urody czystych zim. (Fot. plethr)

Ciemne włosy zim świetnie wyglądają w ciemnym brązie, czerni, oberżynie, burgundzie, chłodnej czerwieni, innych odcieniach brązu i w platynowym blondzie. Platynowy blond poleca się Paniom, które chcą pokrywać siwe włosy. Czystym zimom nie pasują: pasemka, odcienie rudości i złoty blond. Są dla nich zbyt delikatne przez co gubią ich wyrazistą urodę.


Przeczytaj teraz:

Galeria

5. Klasyczne lato w brązowych włosach. (Fot. VintageRos ) 5. Klasyczne lato w brązowych włosach. (Fot. VintageRos )

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.12.2013

Komentarze