Jak szybko nauczyć się chodzić w szpilkach?

Przymierzasz się do kupna szpilek? Czym prędzej chciałabyś nauczyć się w nich chodzić? Zrób teraz ten pierwszy krok - przeczytaj poradę! Dowiesz się z niej jak wybrać wygodne szpilki i naucz się w nich poruszać...

1

Dobierz wygodne szpilki do długości i tęgości stóp

Dobierz wygodne szpilki do długości i tęgości stóp Dobór właściwego rozmiaru szpilek ułatwi Ci naukę chodzenia. Więc jeśli wybierasz się do sklepu sprawdź właściwe w tej poradzie jakie są oznaczenia szpilek i co one znaczą.

Nie ważne jak długie, krótkie, wąskie czy szerokie stopy posiadasz, w butach do nauki chodzenia w szpilkach musisz czuć się komfortowo. Wybierz stabilne obcasy. Nogi w butach nie mogą się chwiać. Na początek polecam średniej wysokości. Obuwie takie musi być dobrze wyprofilowane, by stopa nie męczyła się. Nie mogą mieć w środku ostrych kantów, by nie obcierały stóp. Najwygodniejsze buty mają we wnętrzu pelotkę, poduszeczkę montowaną fabrycznie między palcami stóp, a śródstopiem. Jeżeli Twoje jej nie posiadają zainwestuj w wygodne silikonowe lub skórzane wkładki. Najlepszy materiał, z których wykonane są takie buty to skóra naturalna. Dopasuje się łatwo do stopy. Muszą też być dobrze dobrane do długości i tęgości stóp. Nie mogą być za luźne, bo będą spadały. Prędzej niech będą odrobinę ciaśniejsze, bo but trochę rozbije się podczas chodzenia. Przy przymierzaniu butów zwróć uwagę na tęgość stóp. Przy szerokich stopach lepsze będą szersze buty, przy wąskich – węższe. Tęgość stóp oznaczana jest wielkimi literami polskiego alfabetu. Od litery E do I. Gdzie E jest najwęższa, a I najszersza. Najpopularniejszymi tęgościami stóp są: tęgość G, czyli średnia i tęgość F, czyli średnia wąska.


2

Przyjmij odpowiednią postawę

Jeżeli masz już upragnione buty, możesz je włożyć. Stań w nich prosto w małym rozkroku. Wyciągnij głowę do góry, ściągnij do tyłu ramiona, nie garb się. Brzuch wciągnij a wzrok skieruj na wprost, nie patrz pod nogi i na buty. Pamiętaj o ciężarze ciała. Zachowaj równowagę nie przychylając się zanadto w przód ani w tył. Na początek stań bez zbędnego obciążenia, np. ciężkiej torebki na ramieniu, by nierównomiernie nie rozkładać ciężaru ciała. Dzięki temu łatwiej będzie Ci złapać równowagę i poczuć się stabilnie.


3

Postaw pierwsze kroki

Postaw pierwsze kroki Nie rób zbyt dużych ani za malutkich kroków. Wygląda to komicznie. Chodząc w obcasach stawiaj nogi obok siebie, nie musisz stawiać nogi za nogę.

Najlepszym miejscem, w którym postawisz pierwszy krok w szpilkach będzie własne mieszkanie lub dom. Na początek polecam dywan o krótkim włosiu. Podnieś nogę i staraj się ją postawić na obcasie nie tłukąc nim o dywan. Jak poczujesz, że obcasem dotykasz dywanu, postaw przód stopy na przedniej części buta. Pokonaj tak krótszy odcinek pokoju. Staraj się nie chodzić na ugiętych nogach, prostuj je. Nie rób zbyt dużych ani za malutkich kroków. Wygląda to komicznie. Chodząc w obcasach stawiaj nogi obok siebie, nie musisz stawiać nogi za nogę. Łatwiej wtedy o utratę poczucia równowagi. Chodź zdecydowanie i pamiętaj o patrzeniu przed siebie.


4

Trening czyni mistrza

Stopy przyzwyczajają się do chodzenia w szpilkach. Im częściej będziesz ćwiczyła, tym łatwiej, zgrabniej i pewniej będziesz się w nich poruszać. Postaraj się przechodzić coraz dłuższe dystanse. Spróbuj chodzić z niewielkim obciążeniem, np. małą torebką i po różnych podłożach. Wypróbuj chodzenie po podłodze, najpierw po parkiecie lub panelach, potem po kaflach. Kiedy już będziesz czuć się pewnie chodząc po całym domu czy mieszkaniu, spakuj do torebki baleriny lub inne lekkie buty na płaskiej podeszwie i spróbuj wyjść z domu w szpilkach. Jak będziesz chciała odpocząć od chodzeniach w szpilkach, ubierz buty, które masz w torebce. Najpierw wyjdź gdzieś blisko od swojego mieszkania lub domu. Kolejnym razem gdzieś dalej, a potem jeszcze dalej... Aż długość drogi do przejścia nie będzie dla Ciebie istotna! Kiedy już nauczysz się chodzić w szpilkach o średniej wysokości obcasie, stopniowo możesz wysokość tych obcasów zwiększać. Możesz też chodzić z cięższym obciążeniem, np. średniej wielkości torebką. Powodzenia!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.01.2014

Komentarze