Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?

Każda z nas borykała się choć raz w swoim życiu z niechcianymi kilogramami. Przeszkadzał nam zbyt wystający brzuch, zbyt okrągłe uda czy boczki albo płaskie pośladki. Najchętniej chciałoby się schudnąć czy "naprawić" nasze ciało niewielkim nakładem sił, jednak tylko nasza ciężka praca, determinacja i konsekwencja doprowadzą do pożądanych efektów. Tak naprawdę, nie istnieje jedyna i niezawodna recepta na smukłą sylwetkę warto jednak próbować i szukać odpowiedniego programu dla siebie.

  • zdrowe jedzenie, motywacja, energia
1

Naszym początkiem jest dieta, a dokładniej eliminacja niektórych składników pokarmowych, które mają zły wpływ na nasz organizm podczas gdy chcemy zrzucić zbędny bagaż ciała. Przede wszystkim należy pić dużo dużo wody(ok. 2 litry dziennie), dzięki niej pozbędziemy się toksyn, zmniejszy nam się apetyt a nasz organizm zostanie dostatecznie nawodniony. Zrezygnuj z tłustych, ciężkostrawnych potraw a także słodkich ciast, śmietanowych, kremowych deserów, sosów, jedzenia typu fast-food. Ogranicz potrawy smażone i tłuste mięso, postaw na lekką kuchnię gotowaną, pieczoną lub duszoną. Sięgaj częściej po ryby, owoce i warzywa, nabiał a także produkty razowe i pełnoziarniste.


2
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1371044 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1371044

Jeśli jesteś łasuchem i słodkości dają Ci radość - nie ich sobie ale jedz je z umiarem. Zamiast dwóch pasków czekolady zjedz dwie kostki. Dieta nie może stać się męczarnią i szeregiem ciężkich wyrzeczeń dlatego na małe przyjemności raz na jakiś czas można sobie pozwolić. Jednak gdy jesteś przyzwyczajona do przekąsek między posiłkami wybieraj te mało kaloryczne. Suszone owoce, orzechy, kisiel, surowe warzywa, wafle ryżowe, itd.


3
Źródło: http://www.sxc.hu/photo/1181363 Źródło: http://www.sxc.hu/photo/1181363

Drugą połowę udziałów w procesie chudnięcia ma ruch. Polecam ćwiczenia aerobowe i te rozwijające mięśnie. Te pierwsze przyspieszają nasze tętno, serce zaczyna pracować szybciej a organizm zużywa więcej energii - przez to spala więcej kalorii. Drugie ćwiczenia rozwijają nasze mięśnie, które im silniejsze tym spalają więcej zjedzonych kalorii. Przykładowe ćwiczenia obu grup można znaleźć na youtube, najczęściej w języku angielskim. Jeśli nie mamy czasu albo zapału do ćwiczenia w domu dobrym rozwiązaniem jest siłownia. W zasadzie każda forma ruchu będzie dobra dla naszego ciała. Zabawa z dzieckiem, długi spacer z psem, pójście do sklepu piechotą zamiast samochodem, wycieczka rowerowa, wachlarz propozycji jest szeroki i zależy tylko i wyłącznie od ludzkiej inwencji :)


4

Motywuj się! Gdy zaczyna brakować Ci zapału, waga stoi w miejscu a frytki z ketchupem zaczynają śnić się po nocach, przygotuj sobie swój "zestaw motywacyjny". Mogą to być pomocne cytaty zagrzewające do działania, zdjęcia modelek lub kobiet, których sylwetki chciałybyście posiadać, piosenki, Wasze osobiste zdjęcia, pomysłów jest wiele i każdy, który zachęca do pracy jest dobry.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.07.2012

Komentarze

porada super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 18:00:02