Jak skorygować kształt oka przy pomocy profesjonalnego makijażu?

Sposób makijażu oczu zależy od ich kształtu i budowy powieki. Za idealne uważane jest oko w kształcie migdała. Przy pomocy makijażu można skorygować niedoskonałości i zbliżyć kształt oka do ideału. Sposoby korygowania kształtu oka przy użyciu trzech rodzajów cieni do powiek: bazowego, ( matowego lub satynowego cienia w kolorze zbliżonym do karnacji ), cienia modelującego, ( cienia w kolorze ciemniejszym od bazowego, który optycznie modeluje kształt oka ), cienia rozświetlającego.

1

Oko okrągłe
Cel korekty: Przy tego rodzaju kształcie oka zanika wyrazistość kącika zewnętrznego, dlatego aby skorygować ten defekt, należy wydłużyć linię powieki.

Kreska: Ten typ budowy oka najkorzystniej prezentuje się w tzw. makijażu egipskim, w którym górna i dolna powieka jest całkowicie okonturowana, podkreślając w ten sposób zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne kąciki oczu. Nigdy nie należy pogrubiać kreski w środkowych partiach powieki tuż nad źrenicą, ponieważ w ten sposób można dodatkowo zaokrąglić oko.
Cienie: Ciemniejszy cień modelujący nałóż wzdłuż całej linii zagłębienia powieki, wyprowadzając go poza zewnętrzny kącik. Cieniem rozświetlającym zaakcentuj tylko wewnętrzny kącik oka, nie nakładaj go pod łukiem brwiowym.
Rzęsy: Tuszując górne rzęsy trzymaj spiralkę po skosie. Rzęsy ułożą się promieniście i zaakcentują zewnętrzny kącik oka.


2

Oko wąskie, wydłużone
Cel korekty: Z uwagi na wydłużone kąciki, trzeba zaokrąglić linię powieki.

Kreska: Powinna być najgrubsza na środku górnej powieki, tuż nad źrenicą. Kreskę na powiece dolnej narysuj od połowy powieki w kierunku kącika zewnętrznego. Kreski na powiece dolnej i górnej nie powinny się łączyć w zewnętrznym kąciku oka.
Cienie: Cień rozświetlający rozprowadź na środku powieki ruchomej, od linii rzęs, aż do miejsca nieco powyżej zagłębienia.
Rzęsy: Wytuszuj je trzymając spiralkę pionowo - to zaokrągli kształt oka. Najintensywniej wytuszuj rzęsy pośrodku powieki górnej i dolnej.


3

Oko małe
Cel korekty: Taki kształt oka wymaga optycznego powiększenia powieki ruchomej.

Kreska: Zacznij jej rysowanie od połowy powieki górnej i wyprowadź lekko poza kącik zewnętrzny. Kreska może się delikatnie unosić ku górze. Na dolnej powiece narysuj kreskę na 1/3 jej długości, w kierunku do zewnętrznego kącika. Kreski nie powinny stykać się ze sobą w zewnętrznym kąciku oka, nie powinny być także zbyt grube.
Cienie: Cień modelujący rozprowadź trochę powyżej naturalnego zagłębienia powieki, intensywność koloru powinna być największa w zewnętrznych kącikach oczu. Cień rozświetlający nałóż na powiekę ruchomą i pod łukiem brwiowym.
Rzęsy: Wytuszuj je starannie, najlepiej dwukrotnie tuszem wydłużającym, trzymając spiralkę po skosie.
Makijaż, optycznie powiększający partie powieki ruchomej, znakomicie sprawdza się też w przypadku oczu głęboko osadzonych.


4

Oko wypukłe
Cel korekty: Taki kształt oka wymaga optycznego zmniejszenia powierzchni powieki ruchomej.

Kreska: Najlepiej narysuj ją eye-linerem, powinna być wyrazista i gruba. Nie przedłużaj jej zbytnio w kącikach zewnętrznych.
Cienie: Cień modelujący nałóż na powiekę ruchomą trochę poza linią zagłębienia, rozprowadź go także pod dolnymi rzęsami. Do makijażu oka wypukłego użyj cieni matowych. Cień rozświetlający nanieś tuż pod łukiem brwiowym.
Rzęsy: Tuszuj je bardzo oszczędnie, zrezygnuj z mascar wydłużających i pogrubiających.


5

Oko z opadającą powieką górną i niewidoczną partią powieki ruchomej
Cel korekty: Aby "otworzyć" oko, należy optycznie zmniejszyć ciężar górnej części powieki.

Kreska: Przy tego typu budowie najlepiej z niej w ogóle zrezygnować. Można ewentualnie narysować konturówką lub eye-linerem w kamieniu bardzo cienką kreseczkę tuż przy linii rzęs, aby je optycznie zagęścić. Możesz też użyć białej konturówki na wewnętrznej stronie powieki dolnej oraz do podkreślenia wewnętrznych i zewnętrznych kącików oczu.
Cienie: Do makijażu oka z niewidoczną powieką ruchomą używaj cieni matowych. Cień modelujący nanieś wzdłuż całej linii opadania powieki i dokładnie rozetrzyj, aby uzyskać efekt miękkiego akcentu. Cień rozświetlający nanieś pod łukiem brwiowym.
Rzęsy: Wytuszuj je dokładnie, najlepiej tuszem pogrubiającym. Tuszując rzęsy trzymaj spiralkę po skosie, wtedy ułożą się promieniście i otworzą oko.


6

Oko z opadającym kącikiem zewnętrznym.

Cel korekty: Aby skorygować taki kształt oczu, trzeba wyeksponować partie powieki ruchomej i "zdjąć" ciężar z jej zewnętrznej części.
Kreska: Narysuj ją od połowy oka i wyprowadź nieco poza kącik zewnętrzny, wznosząc ku górze. Na powiece dolnej narysuj kreskę od połowy oka w kierunku zewnętrznego kącika. Obie kreski nie powinny się łączyć.
Cienie: Cień modelujący rozprowadź wzdłuż linii opadania powieki, najintensywniejszy kolor powinien mieć w partiach zewnętrznego kącika oka. Użyj ciemnego, matowego cienia. Cień rozświetlający nanieś na powiekę ruchomą i pod łukiem brwiowym.
Rzęsy: Dokładnie je wytuszuj, szczególnie przy wewnętrznych kącikach oczu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.06.2010

Komentarze

świetny temat

Ostatnio zmieniony: 2013-04-29 09:48:09

dzięki za poradę

Ostatnio zmieniony: 2013-04-17 10:33:16

Ciekawa porada:)dzięki:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 11:23:47

Świetnie:), dzięki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-04 22:35:19

Świetna porada. Nie tylko kobietom się przyda.

Ostatnio zmieniony: 2011-10-17 22:36:46

Ahh te kolorki na oczach...

Ostatnio zmieniony: 2011-03-24 10:29:54

Bardzo dobra porada

Ostatnio zmieniony: 2011-02-12 12:55:53

Świetne porada:) Warto z niej skorzystać:) W wolnej chwili,zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 16:59:43

Porady bardzo przydatne:). Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-01-09 12:58:50

super :) dzięki za fajnie napisaną radę, dzisiaj spróbuję :)

Ostatnio zmieniony: 2010-08-04 16:37:12