Jak samej zrobić doskonały peeling do ciała?

Peeling inaczej złuszczanie naskórka. W sklepach i drogeriach a także w aptekach można znaleźć ogromy wybór gotowych peelingów do twarzy i ciała. Tańsze i droższe, lepsze i gorsze. Ale najlepszy peeling jest ten który przygotujemy same. Tani, dobry i co najważniejsze bez żadnych sztucznych substancji.

1

Co Ci jest potrzebne?
1 . 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek
2. 2 łyżeczki soli ( najlepsza do ciała jest gruboziarnista, do twarzy drobnoziarnista)
3. sok wyciśnięty z połówki cytryny.


2

Mieszamy ze sobą wszystkie składniki, niezbyt długo.
I wcieramy ok 1 minuty w ciało i lub w twarz, niezbyt mocno by sól nie podrapała nam delikatnej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Musimy także pamiętać o omijaniu okolicy oczu.


3

Pozostawić jeszcze na skórze przez chwilkę, następnie spłukać ciepłą woda z dodatkiem kosmetyków których używamy do codziennej pielęgnacji ciała.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Po takim peelingu, skóra jest oczyszczona z martwego naskórka, przy czym nawilżona oliwą z oliwek. Peeling polecam szczególnie dla kobiet o suchej i bardzo suchej skórze.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.10.2011

Komentarze

Nie dla każdego ten piling, ponieważ cytryna rozjaśnia. Warto by było o tym wspomnieć. Sól też ma dość silne działanie, troszkę bym się bała stosować na twarz. Jednak na pozostałe części ciała owszem. Można zastąpić sól herbatą granulowaną, gdyż jest delikatniejsza.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-07 18:25:37