Jak równo nałożyć samoopalacz?

Piękna opalenizna latem to pożądany atrybut piękna. Jeżeli nie mamy czasu albo nie możemy chodzić na solarium a do wakacji jeszcze daleko pozostaje jedynie samoopalacz. Trzeba go dobrze rozprowadzić aby nie powstały plamy.

1
http://www.sxc.hu/photo/782662 http://www.sxc.hu/photo/782662

Przed nałożeniem samoopalacza idziemy pod prysznic i robimy dokładny peeling całego ciała. Trzeba usunąć zgrubiałą i suchą skórę. Musimy zwrócić uwagę na łokcie, kolana, pięty, kostki. Pamiętajmy również o peelingu twarzy.


2

Po kąpieli, dobrze osuszamy ciało. Następnie na miejsca newralgiczne jak łokcie czy kostki nakładamy odrobinę kremu lub balsamu. Możemy również nałożyć balsam na całe ciało jeżeli chcemy uzyskać efekt delikatniejszej opalenizny. Czekamy aż wszystko się wchłonie.


3

Następnie zaczynamy nakładać samoopalacz.Najwygodniej jest nakładać samoopalacz od nóg. Samoopalacz nakładamy na dłonie, po czym dokładnie miejsce przy miejscu okrężnymi ruchami rozprowadzamy po danej partii ciała. Nakładamy samoopalacz dokładnie tak jak nakłada się balsam. Rozprowadzając balsam ruchami w jednym kierunku zrobimy tylko mazy. Na twarzy samoopalacz rozkładamy troszkę inaczej niż krem. Musimy również rozprowadzić go po całej buzi równomiernie, a najlepiej wyjdzie jeżeli zrobimy to w sposób podobny do mycia twarzy.


4

Pamiętajmy o rozprowadzeniu samoopalacza również na szyi, na karku, pod pachami, dokładnie między udami, na wierzchnich stronach stóp, na dłoniach z wierzchniej strony. Pamiętajmy o zmyciu samoopalacza z dolnej strony dłoni, i między palcami u rąk.
Bardzo dobrym sposobem jest wytarcie rąk np. w wilgotną ściereczkę (spodów dłoni).


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.06.2012

Komentarze