Jak przywrócić włosom blask i witalność?

Morska woda, słońce, gorące powietrze suszarki, czy kosmetyki do stylizacji włosów poważnie nadwyrężają ich strukturę. Kosmyki stają się matowe, bez życia, kruszą się. Jak temu zaradzić? Najlepiej metodami naturalnymi, a co za tym idzie: nie drogimi! Potrzebne nam będzie kilka jaj, olejek rycynowy lub wit. e w płynie (do kupienia w każdej aptece za kilka złotych) oraz folia do żywności (samoprzylepna). Gdy Twoje włosy są zniszczone i przesuszone, należy je często nawilżać. Najlepszym na to sposobem będzie maseczka z żółtek jaj i oleju rycynowego. Widoczne już po pierwszym zastosowaniu efekty i łatwość przygotowania zachęcają. Oto 'przepis':

  • żółtka jaj
  • olejek rycynowy lub płynna witamina E
  • folia do żywności
1

Do miski wbijamy żółtka jaj ("na oko", to zależy od długości i ilości włosów, zwykle 2-3 wystarczają do włosów długich i półdługich) i je trochę roztrzepujemy, by ich postać była płynna i stosunkowo rzadka.


2

Następnie dodajemy do naszej mikstury kilka kropel oleju rycynowego lub witaminy E w płynie. Mieszamy i nakładamy na zwilżone uprzednio włosy.


3

Po nałożeniu odżywki, okręcamy głowę folią i ręcznikiem (ciepło otwiera łuski włosa, przez co składniki łatwiejsze łatwiej dostają się do wnętrza włosa). Trzymamy na głowie ok 20 minut.


4

Po 20 minutach spłukujemy naszą maskę z włosów i myjemy je szamponem nawilżającym. Teraz pozostaje tylko cieszyć się włosami, których kondycja się stale poprawia i powtarzać zabieg raz w tygodniu. Powodzenia !


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.07.2011

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 18:02:26

potrafią zdziałać cuda :)

Ostatnio zmieniony: 2011-07-12 18:38:52

Mogę tylko potwierdzić. Jajka (żółtka) są bardzo skuteczną odżywką.

Ostatnio zmieniony: 2011-07-09 12:49:06