Jak przygotować domowe owocowe maseczki liftingujące?

Każda kobieta pragnie mieć piękną napiętą skórę ale niestety z biegiem lat staje się to coraz trudniejsze. Możemy stosować drogie kremy, ale możemy także wykorzystać domowe maseczki, które prawie równie skutecznie poprawią sprężystość naszej skóry. Maseczki te warto stosować regularnie /dwa razy w tygodniu/. Nie tylko wygładzą one zmarszczki ale także usuną ślady zmęczenia, odżywią i oczyszczą skórę.

  • truskawki, cytryna, żurawina, winogrono, jabłko, banan, olejek migdałowy, olej sojowy, jajko, otręby
1

Maseczka truskawkowa
Sześć bardzo dojrzałych truskawek dokładnie rozgniatamy i mieszamy z łyżką oleju sojowego./Proporcje zależą od tego czy owoce są bardzo wodniste - powinniśmy otrzymać papkę, która nie spłynie nam z twarzy tylko troszkę na niej poleży./ Papkę nakładamy na twarz. Zmywamy letnią wodą po ok. 25 min.


2

Maseczka cytrynowa lub żurawinowa
Jedną cytrynę rozcinamy na dwie połowy. Z jednej połówki wydrążamy łyżkę miąższu /nie wyrzucamy/ i w powstałą niszę wbijamy żółtko. Delikatnie mieszamy i odstawiamy na ok. 30 min. Po tym czasie żółtko wraz z miąższem z cytryny dokładnie mieszamy z łyżką miąższu, który wydrążyliśmy na początku.Powstałą papkę nakładamy na twarz. Zmywamy po 30 min. Maseczkę możemy stosować także na dekolt - wtedy używamy całej cytryny i dwóch żółtek lub jednego całego jajka.
Zamiast cytryny możemy użyć świeżej żurawiny.


3

Maseczka winogronowa
Winogrono /10-15 gron/ miksujemy i mieszamy z łyżką otrąb. Nakładamy na twarz i szyję. Robimy delikatny masaż, wykonując okrężne ruchy palcami. Maseczkę pozostawiamy na ok. 30 min. Przy zmywaniu ponownie wykonujemy delikatny masaż- peeling.


4

Maseczka jabłkowa
Z kwaśnego jabłka wycinamy gniazdo nasienne a następnie owoc ścieramy na tarce i mieszamy z ubitym na sztywną pianę białkiem. Maseczkę nakładamy na twarz a po 20 min. zmywamy letnią wodą.


5

Maseczka bananowa
Banana obieramy, miksujemy i dodajemy olejek migdałowego /tyle by papka nie była zbyt rzadka i nie spływała ze skóry. Powstałą papkę nakładamy na twarz i szyję. Korzystny wpływ maseczki możemy zwiększyć nakładając na maseczkę ciepły kompres - pod wpływem ciepła maseczka głębiej wniknie do skóry.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.08.2012

Komentarze

świetne

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 15:54:18

super

Ostatnio zmieniony: 2013-03-04 20:55:55