Jak prawidłowo pielęgnować skórę po opalaniu?

Plażowanie jest szalenie przyjemne, ale jeśli nie zadba się odpowiednio o ciało już po kąpieli słonecznej, skóra zacznie w krótkim czasie przypominać suchy, szeleszczący pergamin. Może być nawet gorzej: wtedy naskórek zacznie się w nadmiarze łuszczyć, a piękna opalenizna pokryje się szarym nalotem.

  • Delikatne mydło lub żel myjący, miękki ręcznik, balsam/mleczko/masło do ciała, kosmetyk peelingujący.
1

Umyj i spłucz

Umyj i spłucz

Po powrocie z plaży obowiązkowo wskakujemy pod prysznic. To ważne, ponieważ w ten sposób pozbywamy się nie tylko brudu, ale i drobin piasku i zaschniętego filmu, który pozostawiła na skórze woda (szczególnie ta słona), oraz zmywamy z siebie środki do opalania. Unikamy kąpieli w wannie, ponieważ taki zabieg dodatkowo wysusza skórę. Ciało dokładnie mydlimy (stosujemy delikatne mydła lub żele o właściwościach nawilżających i zawierających lekko natłuszczające naturalne olejki albo łagodzące ekstrakty roślinne) i równie dokładnie spłukujemy.


2

Wytrzyj, ale nie trzyj

Delikatnie wycieramy się miękkim ręcznikiem – nie trzemy skóry, ale subtelnie dociskamy tkaninę do ciała tak, aby wchłonęła największą wilgoć.


3

Wmasuj albo wklep

Wmasuj albo wklep

Na jeszcze lekko wilgotną skórę nakładamy balsam/mleczko/masło o właściwościach nawilżających oraz lekko natłuszczające. Kosmetyk nakładamy kolistymi ruchami masującymi zawsze zaczynając od stóp w kierunku głowy (w ten sposób poprawiamy krążenie) lub wklepujemy go w skórę. Po nałożeniu środka pielęgnującego nie od razu zakładamy ubranie – najlepiej pozwolić kosmetykowi wchłaniać się przez kilka minut. Jeśli za szybko po nałożeniu balsamu założymy odzież, nawilżymy i natłuścimy raczej tkaninę, a nie swoją skórę :-).


4

Peelinguj

Peelinguj

Kiedy skóra sprawia wrażenie szorstkiej, starej, zrogowaciałej i naskórek łuszczy się, konieczny będzie peeling. Wykonujemy go podczas kąpieli lub prysznica. Powtarzamy 1-2 razy na tydzień, a jeśli to konieczne - początkowo nawet co drugi dzień.


5

Pamiętaj o balsamie!

Zawsze po wykonaniu peelingu, spłukaniu ciała i osuszeniu go, wklepujemy balsam nawilżający.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.08.2013

Komentarze

Super porada na czasie.