Jak powiększyć oczy?

Każda z nas marzy o dużych, wyrazistych i pięknych oczach. Niestety często można zauważyć dziewczyny, które swoje piękne oczy szpecą i pomniejszają. Dla tych zaś, które nie mają zbyt dużych oczu mam kilka porad.

  • kosmetyki
1

Wyraziste kolory.

Nic tak nie podkreśla oczu jak piękna, wyrazista, nasycona barwa cienia. Kolorowe oko wydaje się zdrowsze i piękniejsze.
Uwaga! Naszym ogromnym sprzymierzeńcem jest kolor fioletowy, który wspaniale wydobywa kolor tęczówki oka.


2

Odpowiedni kontur i cienie.

Aby powiększyć oko musimy skorygować jego kształt. Nakładając więc cień pamiętajmy o tym aby rysunek oka nie opadał tylko unosił się w górę w kierunku brwi.
Użycie ciemniejszego cienia w zewnętrznym kąciku oraz w załamaniu powieki nie tylko powiększa oko ale wydobywa je także z zagłębienia. Pamiętajcie także aby rozświetlić makijaż oczy w wewnętrznym kąciku i pod łukiem brwiowym.


3

Kredka do oczu.

Najczęstszym błędem w wykonywaniu makijażu bardzo małych oczu, zwłaszcza u młodych dziewczyn jest obrysowywanie całego oka ciemną kredką. Aby oko wydawało się większe ciemnej kredki używamy tylko w jego zewnętrznej części i kreskę prowadzimy mniej więcej do 3/4 lub do połowy długości oka (zaczynając od zewnętrznego kącika).
Warto także zrobić białą lub kremową kredką kreskę w wewnętrznej części oka.


4

Tusz do rzęs i zalotka.

Nic tak nie podkreśla i nie powiększa oka jak dobrze dobrany tusz. Powinien on pogrubić i wydłużyć rzęsy. Nie może ich posklejać.
Aby maksymalnie podkreślić oko najlepiej mocno wytuszować rzęsy w zewnętrznym kąciku, słabiej w wewnętrznym.
Przed nałożeniem tuszu do rzęs warto podkręcić je nieco podgrzaną zalotką. Rzęsy będą podkreślone, a oko pięknie wyeksponowane.


5

Sztuczne rzęsy.

Dla odważnych dziewczyn polecam sztuczne rzęsy. Nic tak nie powiększy oka i nie nada spojrzeniu takiej kobiecości i czaru jak sztuczne rzęsy. Te gotowe, na paskach nadają się na duże imprezy jak sylwester czy karnawał. Trzymają się jednak tylko przez jeden wieczór. Na codzień najlepiej używać doklejanych kępek. Takie rzęsy trzymają się około 24-48 godzin.
Jeśli wolisz bardziej długotrwały efekt polecam wybranie się do kosmetyczki, która doklei kępki rzęs. Takie rzęsy utrzymują się już znacznie dłużej.


6

Podkreślone brwi.

Aby oko wydawało się większe konieczne jest staranne zajęcie się brwiami. Muszą być one wyregulowane i podkreślone kolorem. Warto je przeczesać szczoteczką z lakierem do włosów albo nałożyć nieco przeźroczystego żelu. Odpowiedni kształt brwi "otwiera" oko.

Tak wykonany makijaż powinien wydobyć piękno Waszych oczu :)


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.06.2010

Komentarze

Myślałem, że zaproponujesz jakąś nową operację plastyczną, powiększającą oczy :)