Jak pielęgnować włosy zimą?

Zimą nasze włosy często nie są w dobrej kondycji. Pojawiają się problemy z łupieżem, elektryzują się, szybko się przetłuszczają, rozdwajają się końce. Jeśli zauważyłaś podobne problemy ze swoimi włosami oto kilka rad jak mieć zadbane włosy zimą.

1

Jeśli zauważyłaś, że Twoje włosy już kilka godzin po umyciu tracą świeżość, są oklapnięte i szybko się przetłuszczają warto sięgnąć po szampony do codziennego mycia, najlepiej z wyciągami ze skrzypu, chmielu, szałwii czy pokrzywy. Z ziół tych warto przygotować też płukanki, które będą hamować aktywność gruczołów potowych.


2

Przepis na płukankę: garść ziół zalewamy litrem wrzątku, przykrywamy i czekamy, aż wystygnie. Przecedzamy i płuczemy umyte włosy.


3

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu szczotek i grzebieni. Wystarczy woda z mydłem, aby zgromadzone cząsteczki tłuszczu nie trafiły z powrotem na głowę.


4

Na kondycję włosów wpływa również nasza dieta. Zimą wzbogaćmy ją o pestki dyni i słonecznika. Zawierają one cynk, który ogranicza wydzielanie tłuszczu. Możesz również zażywać tabletki drożdżowe zawierające dużo witaminy B, pomocnej w walce z łojotokiem.


5

Właśnie zimą możesz pozwolić sobie na zrobienie trwałej czy farbowanie. Zabiegi te wysuszają włosy, a jeśli masz przetłuszczające to nie zaszkodzą.


6

Jeśli Twoje włosy dopadł łupież zastosuj 6-tygodniowa kurację szamponami zawierającymi siarczek selenu, siarkę, pirytion cynku, kwas salicylowy. Po zakończeniu kuracji wróć do szamponu odpowiedniego dla Twoich włosów.


7

Uważaj na ilość środków do stylizacji. Nadmiar lakieru czy pianki powoduje na włosach lepką warstwę przyciągającą brud i kurz, a ponadto zatyka ujścia gruczołów łojowych. Sprzyja to pojawieniu się łupieżu.


8

Często po ściągnięciu czapki zauważamy, że nasze włosy się elektryzują. Radą na to jest stosowanie szamponów z wyciągami roślinnymi, witaminami i pantenolem, który wiąże wilgoć wewnątrz włosa. Dobrze nawilżone włosy są mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia.


9

Do pielęgnacji wybieraj odżywki typu ,,włos w płynie", zawierającą keratynę. Do modelowania warto zainwestować w suszarkę z funkcją jonizacji powietrza oraz szczotkę antystatyczną. Do utrwalania fryzury wybieraj kosmetyki z systemem anti-frizz.


10

Sposoby na rozdwojone końcówki przedstawiłam w poradzie http://www.zaradni.pl/porada/10463,jak_pielegnowac_wlosy_z_rozdwojonymi_koncowkami


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.01.2013

Komentarze

Trafna porada na tą porę roku. Zimą włosy są bardziej podatne na uszkodzenia i dlatego należy pamiętać o właściwym odżywianiu ich i odpowiedniej ochronie :-)
przydatna porada, dzieki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 14:58:33

przydatna porada, dzieki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 14:58:32