Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Trądzik to problem, z którym zmaga się wiele nastolatek, ale również i panie w wieku 25-30 lat. Ja sama przez kilka lat nie wiedziałam, jak pielęgnować cerę trądzikową, ponieważ nie byłam świadoma tego, kiedy i jak powstaje trądzik. Dziś, mając już tę wiedzę, mój problem znikł na dobre i bardzo rzadko wraca.

1

Używaj odpowiednich kosmetyków.

Używaj odpowiednich kosmetyków. http://bielenda.pl

Trądzik zazwyczaj ma związek z cerą tłustą oraz skórą skłonną do wyprysków. Twarz jest błyszcząca, świecąca (szczególnie w sferze "T") łatwo się poci oraz sprawia wrażenie "brudnej". Najlepszym rozwiązaniem są wtedy kosmetyki przeznaczone dla cery trądzikowej - polecam sprawdzone serie: Ziaja Nuno, Bielenda (ogórek/limonka), Nivea Young z trawą cytrynową, seria Siarkowa Moc oraz Garnier Czysta Skóra. Bardzo ważne - danego kosmetyku należy używać całą serią (tzn. żel, tonik i krem) oraz stosować wymiennie - tylko wtedy osiągnie się najlepsze efekty. Odradzam używanie kosmetyków z dodatkiem alkoholu - pomagają na krótko, wysuszają skórę i w efekcie nasilają trądzik, zamiast go zwalczać.


2

Zażywaj tabletki antytrądzikowe.

Problem tkwi nie tylko na zewnątrz, ale także - i przede wszystkim - środku skóry. Polecam takie produkty, jak: Visaxinum, Laktocer oraz Belissa Cera. Mają one te wszystkie składniki, które uniemożliwiają powstawanie i rozwój wolnych rodników oraz bakterii. Dodatkowo wygładzają skórę i czynią ją jaśniejszą, bardziej promienną. A co za tym idzie - wrasta pewność siebie, atrakcyjność oraz poczucie własnej wartości - lepiej nam rozmawiać z ludźmi i przebywać wśród nich.


3

Stres/odżywianie/zdrowy tryb życia

Na rozwój trądziku mają również wpływ tryb i warunki naszego życia - im bardziej się stresujemy, tym intensywniejszy będzie problem skórny. Duże znaczenie ma także dieta - należy unikać w jadłospisie potraw tłustych, bądź z dodatkiem tłuszczu albo w znaczny sposób ograniczyć ich spożywanie. Ponadto, jeśli mamy czas i okazję - można wystawić twarz do słońca i pozwolić mu działać.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.10.2014

Komentarze