Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Podpowiadamy, jak zadbać o cerę ze skłonnością do rozszerzonych naczynek.

1

Czynniki podrażniające cerę

Cera ze skłonnością do rozszerzonych naczynek nie lubi określonych czynników, które mogą wpływać na jej kondycję. Oto kilka z nich: częste zmiany temperatury, mróz, wiatr, długotrwałe przebywanie na słońcu, jak również niewłaściwa pielęgnacja. Zimą cera narażona jest na nagłe zmiany temperatury, gdy z zimnej ulicy wchodzimy do ogrzanego pomieszczenia i odwrotnie, latem zaś długotrwałe przebywanie na słońcu również może wpływać negatywnie na jej wygląd. Kobiety bardzo często ukrywają czerwone „pajączki” pod podkładem, nastolatki zaś narzekają na rumień, który oblewa młodą cerę w stresującej sytuacji. Z problemem rozszerzonych naczynek można jednak walczyć – poprzez właściwe dbanie o cerę, unikanie czynników podrażniających, jak również poprzez profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych.


2

Kosmetyki do cery naczynkowej

Delikatna i przemyślana pielęgnacja jest jednym z kluczowych sposobów na poprawę stanu skóry naczynkowej. W codziennej pielęgnacji skóry naczynkowej należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków z serii dedykowanych właśnie takiej cerze. Kosmetyki do skóry naczynkowej są wzbogacone o takie substancje jak np. wyciąg z kasztanowca, rutyna czy witaminy C i K. Osoby o naczynkowej cerze powinny stosować kremy z filtrami UV i kosmetyki o delikatnym działaniu – peelingi mechaniczne warto zatem zastąpić enzymatycznymi.


3

Czego powinna unikać cera naczynkowa?

Mając skórę naczynkową należy unikać długotrwałego opalania się – zarówno na słońcu jak i w solarium. Ponadto należy unikać sauny i gorących kąpieli. Osoby o takiej cerze nie powinny spożywać gorących potraw i napojów, warto też zrezygnować z palenia papierosów. Skórze ze skłonnością do rozszerzonych naczynek nie sprzyjają również ciasne ubrania - warto zatem zrezygnować ze strojów, które zbyt mocno opinają ciało.


4

Cera naczynkowa w salonie kosmetycznym

Z rozszerzonymi naczynkami radzić możemy sobie również w gabinecie kosmetycznym – profesjonalne zabiegi mogą pomóc wzmocnić naczynka, zadziałać obkurczająco. W zabiegach dla skóry naczynkowej często wykorzystuje się sonoforezę lub jonoforezę. Popularna jest również galwanizacja.

Skuteczną metodą walki z rozszerzonymi naczynkami są zabiegi zamykania naczynek, np. za pomocą lasera, bądź elektrokoagulacji. Nowością w Polsce jest urządzenie dobrze znane wśród lekarzy i kosmetyczek na świecie – Lamprobe to nowoczesna metoda zamykania naczynek, która pozwala na uzyskanie szybkich efektów. Zabiegi na Lamprobe odbywają się bez wkłuwania igły, nie są bolesne, nie wymagają stosowania znieczulenia, a czas trwania zabiegu to zaledwie kilka sekund.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.08.2010

Komentarze