Jak opalać się w solarium, żeby uniknąć poparzeń?

Solarium zastępuje nam naturalne słońce przed imprezami odbywającymi się w zimie, przed pierwszym wyjściem na plażę w sezonie itp. Nie można z nim przesadzać, jednak w odpowiednich ilościach pozwala osiągnąć oczekiwany efekt. Należy stosować się do paru zasad.

1

Określić fenotyp swojej skóry. Każdy z nas inaczej się opala, na inny kolor i w innym tempie. Dlatego ważne jest indywidualne podejście: ile muszę leżeć na plaży, żeby się 'zarumienić' ? Po odpowiedzeniu sobie na takie elementarne pytania możemy przystąpić do planu opalania.


2

Na początek warto zacząć od bezpiecznej długości czasu - 5 minut. Po tym należy zrobić sobie przerwę (np 2 dni lub więcej) przed następną sesją. W zależności od karnacji, możemy stopniowo zwiększać czas (o 2-3 minuty). W ten sposób mamy kontrolę nad opalenizną i dawkujemy odpowiednio sztuczne słońce.


3

Pamiętajmy, że 10 minut w solarium porównuje się do całego dnia leżenia na słońcu. Gdy już mamy 'podkład' opalenizny, promienie łapią nas szybciej. Sami najlepiej wiemy, czy w naszym obecnym stanie możemy sobie pozwolić na 10 minut, czy lepiej 5.


4

Warto używać sprzedawanych w solariach preparatów do opalania, zawierają one filtry oraz często mają wpływ na brązowienie skóry.


5

Zwracajmy uwagę, kiedy lampy były wymieniane. Im lampy nowsze, tym lepszy efekt.


6

Panie, które przechodzą miesiączkę nie powinny się opalać, gdyż może to wzmagać krawienie.


7

Zachowujemy zdrowy rozsądek. Jest to chyba najważniejsza sprawa związana z opalaniem. Wyżej podane wskazówki są tylko ogólnymi wytycznymi, każdy w indywidualnym zakresie wie najlepiej, kiedy i jak długo może się opalać. Warto jednak proces uzyskania brązowej skóry rozłożyć w dłuższym czasie. Brak pośpiechu w nabraniu złocistości na ciele = często brak poparzeń.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.07.2011

Komentarze

najlepiej nie chodzić do solarium

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 17:58:31