Jak nosić ubrania w czarnym kolorze by nie wyglądać smutno?

Kolor czarny to kolor wieczorowy, elegancki, kolor powagi i szacunku. Ulubiony kolor, sławnej kreatorki i ponadczasowej ikony mody - Coco Chanel, której kreacje są zawsze na czasie. To ona pierwsza zaprojektowała czarną sukienkę, która króluje w każdej kobiecej szafie. Garderoba w czarnym kolorze jest stosowna na wyjątkowe okazje, wyjście do teatru, kolacja w eleganckiej restauracji, uroczystości rodzinne odbywające się wieczorem.

1

Dość często w naszej szafie jest za dużo ubrań w czarnym kolorze. Powszechnie znane stwierdzenie, że czarny kolor wyszczupla nie jest do końca prawdziwe. Wiele z nas mając za dużo kilogramów, ubiera się na czarno właśnie w tym celu. Błędem jest myślenie, że czarny wyszczupla i jest jednym ze sposobów pozornego zrzucenia kilogramów, jak cudowna dieta. Osoby z nadmiarem wagi, w czarnych ubraniach wyglądają jeszcze bardziej ociężale, posępnie. Czarny kolor nie pasuje do każdego typu urody. Za ubraniem w czarnym kolorze chowamy swoje kompleksy, problemy, uciekamy od rzeczywistości. Kolor czarny to kolor smutku i pogrążenia w rozpaczy, beznadziejnej sytuacji. Czarny kolor dodaje powagi i niestety postarza. Jest kolorem uniwersalnym, z nim możemy łączyć każdy inny kolor.


2

Każda z nas uwielbia ten kolor i pod żadnym pozorem nie zrezygnujemy z noszenia ubrań w tym kolorze.
Skoro kochamy czarny kolor, nauczmy się go nosić i zestawiać z innymi kolorami tak byśmy wyglądały pięknie, dostojnie, elegancko z klasą. Kilka zasad, które zastosujemy pomoże osiągnąć wspomniany efekt.


3

Czarny kolor jako baza ubraniowa, czyli kostium powinnaś nosić zawsze z jasną bluzką.


4

Jeśli zakładasz czarną sukienkę czy bluzkę, zakładaj zawsze coś jasnego przy twarzy (apaszka, szal, korale).


5

Jeśli masz jasną karnację, jasną oprawę oczu nie powinnaś nosić czarnych nakryć głowy i czarnych szalików.


6

Zamiennikiem czarnego może być równie piękny antracyt, granat, odcienie szarości czy czekoladowy brąz. Do wymienionych kolorów pasują w większości każdy inny kolor. Podobnie jak czarny, granat, czy antracyt jest równie piękny i bardziej nadający się do noszenia na co dzień.


7

Dojrzała kobieta to kobieta świadoma swej wartości i nadal piękna i atrakcyjna. Zatem miejmy odwagę ubierać się w śmiałe kolory i poprzez kolory wyrażajmy swoje wnętrze, swoją kobiecość i ubierajmy się odważnie, ale elegancko i z klasą.


8

Młoda dziewczyna nosząca ubrania w czarnym kolorze odbierana jest smutno i posępnie. Czarny tak, ale niekoniecznie od stóp do głów. Wystarczą dodatki w innym kolorze, a od razu jest weselej.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.05.2010

Komentarze

Bardzo fajnie opisane!

Ostatnio zmieniony: 2012-07-18 16:33:46

Czarny jest piękny. Świetnym rozwiązaniem jest podglądanie jak się ubierają gwiazdy - czarne kostiumy zakłada często Dita von Teese. Polecam nie tylko obserwować jakie ubrania aktorki/piosenkarki mają na sobie, lecz także jak komponują całość razem z makijażem i dodatkami. Czarny najpiękniej wygląda, według mnie, z ciemnym lub jasnym różem i bielą. Blondynki w czarnym ubiorze i czerwonymi ustami wyglądają oszałamiająco!

Ostatnio zmieniony: 2010-07-10 16:04:37