Jak mieć gładka cerę?

Gładka cera to marzenie każdej kobiety. Taka cera wygląda świeżo, zdrowo, po prostu pięknie. Nie każdą z nas niestety natura obdarzyła takim prezentem. Istnieje jednak sposób na to, by Twoja cera przypominała aksamit. Wystarczy odpowiedni makijaż.

  • baza pod makijaż, podkład, korektor, puder
1

Podstawą takiego makijażu jest baza pod podkład. Nałożona baza wyrównuje cerę, a co najważniejsze sprawi, że podkład nie będzie spływał z twarzy. Wybór baz pod makijaż jest ogromny. Dla każdej cery istnieje inny jej rodzaj.


2

Wybór podkładu to bardzo ważna kwestia. Wiele kobiet popełnia błąd, wybierając ciężkie fluidy, które rzekomo mają zatuszować niedoskonałości. Dzieje się jednak inaczej, taki podkład tworzy tak zwaną maskę i wygląda bardzo nieestetycznie.
Wybieraj podkłady lekkie ale matujące. Wcale nie muszą to być podkłady z górnej półki.


3

Korektor to przydatny kosmetyk. Korektorem tuszujemy niedoskonałości, takie jak krosty czy inne wypryski. Do tuszowania tych niedoskonałości najlepiej wybrać korektor antybakteryjny.


4

Nakładanie kosmetyku to bardzo ważny moment. To tutaj najczęściej pojawia się problem. Pamiętaj, że kosmetyk ma ukryć Twoje niedoskonałości, a nie stworzyć efekt maski. Podkład nakładaj w małych ilościach. Lepiej później troszeczkę go dołożyć niż wyglądać nieładnie.


5

Na koniec możesz przyprószyć twarz lekkim pudrem. Jeżeli Twoja cera się błyszczy, najlepiej użyj puddru w tych właśnie miejscach.


6

Pamiętaj, że makijaż to nie wszystko. Tak naprawdę liczy się staranna i codzienna pielęgnacja skóry.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.08.2010

Komentarze

Bardzo fajnie napisane.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-08 12:34:23