Jak kupić najlepszą kurtkę na zimę?

Kurtka zimowa jest zakupem koniecznym, jeśli nie chcemy siedzieć w najmroźniejszą porę roku w domu. Ważne, jest żeby otulała przyjemnym ciepłem, dawała komfort i była łatwa do wyczyszczenia.

1

Doskonale wiemy, że przede wszystkim liczy się wnętrze. Idealne wnętrze to te puchowe: grzeje, zapewnia wentylację, a jednocześnie jest niesłychanie lekkie. Skóra jest ciężka i nie przepuszcza powietrza, a jedynym jej plusem jest to, że daje ciepło. Ogrzać mogą też wełna i polar, ale te materiały przepuszczają wodę i nie będę dobrym rozwiązaniem w śnieżne i deszczowe dni, jednakże są doskonałe jako wypełnienie eleganckich kurtek i płaszczy.


2

Kurtka zimowa powinna sięgać do połowy ud, posiadać stójkę na szyję, kaptur w razie śnieżycy i ściągacze na rękawach. Najważniejsze jest zakrycie nerek i szyi. Dobrym rozwiązaniem są też kieszenie na zmarznięte ręce. Oczywiście, co roku modne są różne fasony i wzory, warto jednak postawić na zdrowie i ubierać się tak, żeby nie wychłodzić organizmu i nie przeziębić się.


3

Jeśli zimę planujemy spędzić na spacerach, sankach i lodowisku to liczy się wygoda oraz praktyczny, ciemny kolor.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.10.2012

Komentarze

:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 22:54:43

Nie wiem czy ktokolwiek potrzebuje porady przy kupowaniu kurtki. Lecz jeśli tak jest, z pewnością skorzysta z tej :)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-24 18:53:37