Jak korygować kształt oczu przy pomocy makijażu, część 3?

Dziś opisuję resztę typów oczu i udzielam wskazówek jak poradzić sobie z ich korekcją przy pomocy makijażu, czyli oszukujemy lekko naturę:)

1

Oczy wąsko osadzone
Zazwyczaj odstęp między oczami równy jest jednej długości oka. Często jednak oczy są od siebie oddalone bardziej lub mniej. Przy oczach wąsko osadzonych należy podkreślać przede wszystkim zewnętrzną część oka. Wtedy optycznie odsuniesz je od siebie. Stosuj jaśniejsze kolory dla wewnętrznej części powieki i ciemniejsze dla zewnętrznej. Przy tym typie oczu bardzo ważne jest, aby odstęp między brwiami nie był zbyt mały. Brwi można też lekko przedłużyć w kierunku zewnętrznym.


2

Oczy szeroko rozstawione
Trochę ciemniejsze kolory na wewnętrznej części powieki i jaśniejsze na jej części zewnętrznej optycznie zbliżają oczy do siebie. Najpierw nałóż ciemniejszy odcień w wewnętrznym kąciku oka i pociągnij go w kierunku nosa i brwi. Jasny odcień nałóż na zewnętrzną część powieki, przy czym najjaśniejszy punkt powinien znajdować się dokładnie na środku powieki i aż pod brwi. Następnie wytuszuj rzęsy. Drugą warstwę tuszu nałóż na odcinku od wewnętrznego kącika oka do jego środka.


3

Oczy małe
Jest parę sposobów powiększania małych oczu: linia kajalu ponad linią rzęs w zewnętrznej części górnej powieki wydłuża kształt oka. Ruchoma część powieki powinna być jaśniejsza, a ponad nią malujemy cieniem szeroką, ciemniejszą linię. Dobry efekt uzyskuje się też przy pociągnięciu kajalem kreski w wewnętrznej części dolnej powieki. Optycznie "otwiera oko" linia jasnego cienia tuż pod brwiami.


4

Oczy okrągłe
Nieraz mogą wydawać się nieco dziecinne i naiwne. Oto kilka rad, jak "upoważnić" ich wygląd.
Na ruchomą część powieki w wewnętrznym kącie oka nałóż jasny odcień. Bliżej części zewnętrznej powieki stopniowo przechodź w odcienie ciemniejsze. Ciemniejszy cień nałóż także pod linią dolnych rzęs. Dobrym sposobem na "wydłużenie" optyczne okrągłych oczu jest namalowanie kreski eyelinerem w ten sposób, aby przedłużyć ją na zewnątrz (zaczynamy od środka oka). Na koniec wytuszuj rzęsy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2012

Komentarze