Jak efektywnie wykorzystać właściwości czekolady?

Czekolada od lat jest powszechnie znanym i lubianym smakołykiem. Masz chandrę? Czekolada na pewno poprawi Ci nastrój. Ale czy tylko?

1
Źródło: pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Chocolate.jpg Źródło: pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Chocolate.jpg

O poprawiających nastrój właściwościach wiemy z własnego doświadczenia. Dzieję się tak dlatego, że czarna tabliczka pobudza nasz organizm do wytwarzania endorfin, zwanych też hormonami szczęścia.


2

Osoby będące dawcami krwi wiedzą również, że po zabiegu zaleca się spożywanie czekolady, gdyż dostarcza ona nam tak potrzebnego wówczas żelaza. Ponadto zawarte są w niej spore ilości wapnia, potasu, fosforu, magnezu, cynku i witamin z grupy B, a także witaminy A i E.


3

Niewiele jednak osób wie, że czekolada również wzmacnia naczynia krwionośne i działa jako przeciwutleniacz. Dlatego też warto wykorzystać ten smakołyk do odżywiania naszej skóry, poprzez zrobienie odpowiedniej maseczki. Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy wymieszać jogurt naturalny z 1-2 łyżkami kakao, i łyżeczką płynnego miodu. Tak przygotowana odżywkę wystarczy nałożyć na skórę (pomijając otwory ciała, takie jak oczy, uszy, usta) i po 15-20 minutach spłukać.


4

Gotowe też są kosmetyki zawierające jako składnik również czekoladę. Można je wykorzystać, jako poprawiający nastrój olejek do kąpieli, bądź mleczko nawilżające. Lub można po prostu jeść czekoladę!


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Czekolada zawiera w swoim składzie kakao, które jest silnie alergizujące, więc niestety, dobroczynne właściwości czekolady nie są dostępne dla każdego. Zaś najczęstszym objawem tego uczulenia są drobne, swędzące krosteczki na przedramionach.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.08.2012

Komentarze

Bardzo fajna porada.
super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-21 17:37:52

Oj tak, złoty środek..., jak również umiar...:-)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-01 14:11:47

Tylko pamiętaj, że, jak we wszystkim, trzeba znaleźć złoty środek :P

Ostatnio zmieniony: 2012-08-23 09:57:22

Super porada - już teraz mam usprawiedliwienie dla swojego " czekoladowego łakomstwa".

Ostatnio zmieniony: 2012-08-21 12:08:08