Jak domowymi sposobami dbać o włosy?

Zastanówmy się czasem ile wydajemy na odżywki do włosów. Część z nich nie pomaga na nasze włosy, po innych jest mizerny efekt, mała grupa jedynie daje jakieś efekty ale czy trwałe? Nie raz zachęceni reklamami o pięknych, miękkich i gęstych włosach kupowaliśmy właśnie ten produkt a nie inny. Nie lepiej uzyskać lepsze efekty w naturalny i tańszy sposób?

1

Pierwsze o czym musimy pamiętać przy myciu włosów, to aby zaczynać od ciepłej wody, a ostatnie płukanie powinno być letnią wodą. Ciepło wpływa na otworzenie łusek włosa, co pozwala składnikom na głębsze ich wniknięcie w jego strukturę. Woda letnia, zamyka je, czyniąc włosy gładszymi.


2

Umyjmy włosy szamponem a następnie użyjmy płukanki. Jeśli chcemy ułatwić sobie rozczesywanie i nadać połysk włosom, zastosujmy płukankę z soku cytrynowego. Kiedy mamy problem z przetłuszczającymi się włosami zróbmy płukankę z octu owocowego ( 2 łyżki na 0,8l wody). Kwasy świetnie oczyszczają włosy z pozostałości szamponu, co sprawia, że czyścimy je dokładniej i pozostawiamy w lepszym stanie.


3

Jeśli mamy zniszczone włosy lub podrażnioną skórę głowy, zróbmy płukankę z szałwii czy rumianku. Mają właściwości przeciwzapalne i są bardzo delikatne. Jeśli zaś mamy zniszczone włosy lub same końcówki, powinniśmy raz w tygodniu robić okład z oliwy z oliwek. Nakładamy ją na włosy i zostawiamy na ok. 30 min pod ręcznikiem, po czym spłukujemy dokładnie. Efekt płukanek jest często podobny do uzyskiwanego, przy pomocy drogich kosmetyków. Warto wypróbować aby przekonać się samemu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.09.2012

Komentarze