Jak dobrze się ubrać biorąc pod uwagę proporcje męskiej sylwetki?

Mężczyzna dobrze ubrany, to stwierdzenie może być różnie rozumiane i komentowane. W tym miejscu zajmiemy się męską sylwetką a bardziej szczegółowo proporcjami tułów – nogi, co ma ogromne znaczenie w odpowiednim doborze fasonów. W stylizacji najważniejsze jest wyrównanie dysproporcji. Aby poznać swoją sylwetkę, należy dokonać kilka pomiarów:

1
  • długość nóg do kroku do podłogi;
    - tułów od bioder do czubka głowy;


2

Po tych pomiarach okaże się, że masz jedną z trzech sylwetek:


3

  1. Tułów równie długi jak nogi ( dokładność do 10 cm.). Niezależnie od wzrostu nie trzeba nic szczególnego robić.


4

  1. Krótkie nogi, długi tułów ( 10 cm – niewysoki, 12 cm wysoki). Ubiór nie powinien podkreślać tych dysproporcji, czyli długich nóg a górna część zwracać uwagi. Powinieneś nosić ubrania w jednolitym kolorze. Garnitur w jednolitej całości kolorem i fakturą, ewentualnie marynarka powinna być jaśniejsza od spodni i zasłaniać siedzenie. Dwurzędowe marynarki nie są dla ciebie a raczej jednorzędowe wysoko zapinane. Nie powinieneś nosić spodni z mankietami. Kurtki powinny być krótkie, a nie sięgające do połowy uda.


5

3.Krótki tułów, długie nogi ( 10-12 cm) Ubiór powinien uwydatniać tułów a nie podkreślać długość nóg. Powinieneś nosić obszerne marynarki, dzięki której klatka piersiowa będzie szersza. Spodnie z mankietami są dla ciebie, optycznie skrócą nogi . Powinieneś nosić długie a nie krótkie kurtki.


6

Wzrost może być dla jednych wadą, dla innych zaletą. Wysoki mężczyzna uchodzi za przystojnego, bardzo niski ma problemy np. z doborem garderoby i życiowej partnerki.


7

Trzymając się tematu co powinien nosić a czego unikać niewysoki mężczyzna, żeby nie wyglądać na niższego i wysoki, żeby nie wydawać się wyższym, niż faktycznie jest.


8
  • Niewysocy mężczyzni powinni nosić garnitury w jednolitym kolorze i spodnie bez mankietów.


9
  • Wysocy mężczyzni mogą sobie pozwolić na dowolne zestawienie spodni i marynarek.


10

W garniturach jednolitych wyglądają równie bardzo efektownie. Mankiety to wymóg, dla bardzo wysokich.


11

Dodatkowym problemem mogą być długie ręce, co widoczne jest przy rękawach koszul. Rękaw koszuli powinien sięgać nadgarstka i wystawać 1-2 cm spod marynarki.


12

Mężczyzni o krótkich rękach natomiast często noszą za długie rękawy. Powinni też unikać koszul z mankietami do spinek. Takie koszule powinni nosić mężczyzni o bardzo długich rękach. Optycznie skracają ręce i wyglądają bardzo elegancko.


13

Uwagi i spostrzeżenia

  • Istotnym działaniem w dobrym ubieraniu jeśli chodzi o ten problem, to wyrównanie proporcji ciała - nóg z tułowiem.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.05.2010

Komentarze

:)

Ostatnio zmieniony: 2012-07-18 16:33:17