Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Rozmiar 75B NIE ISTNIEJE! 95% Polek nosi źle dobrany biustonosz. "Buły", skrzywienia kręgosłupa, ból piersi i pleców - jak się przed nimi ustrzec? Przeczytaj koniecznie!

1
idealny przykład fatalnie dobranego biustonosza - zwróć uwagę na buły nad stanikiem i z boku oraz na idealny przykład fatalnie dobranego biustonosza - zwróć uwagę na buły nad stanikiem i z boku oraz na

Źle Dobrany Biustonosz może być przyczyną wielu problemów i kompleksów - jak wiadomo, piersi stanowią ważny aspekt kobiecości, nasz atut, ale i nasze utrapienie... "Normalne" staniki wspaniale rozsmarowują biust po całej klatce piersiowej, ale nie tylko to jest problemem. ŹDB rozpoznać można po:
- konieczności ciągłego poprawiania go,
- bólu pleców, piersi, ramion, karku,
- "bułach" i wylewających się piersiach - dołem, pod pachami bądź górą,
- obwodzie, który "podjeżdża" do góry z tyłu,
- fiszbinach, które wbijają się w piersi bądź po prostu nie dotykają mostka,
- marszczących się miseczkach,
- zbyt napiętych ramiączkach,
- uczuciu jakiegokolwiek dyskomfortu.

Dobrze Dobrany Biustonosz natomiast:
- dokładnie zbiera CAŁE piersi - tak od dołu, jak i po bokach, spod pach, od środka,
- opiera większość ciężaru piersi na OBWODZIE - nie na ramiączkach,
- ma odpowiedniej długości fiszbiny,
- jest wygodny i trzyma się na swoim miejscu,
- dobrze się układa.


2
przy odbrze dobranych miseczkach biust powinien tworzyć ładną, zaokrągloną linię przy odbrze dobranych miseczkach biust powinien tworzyć ładną, zaokrągloną linię

AK SPRAWDZIĆ SWÓJ ROZMIAR I CZEMU JEST TAKI DZIWNY?
Weź centymetr krawiecki. Wypuść powietrze i bardzo ciasno zmierz swój obwód tuż pod biustem. Następnie weź bardzo głęboki wdech i luźno zmierz swój obwód w miejscu, gdzie biust jest "najszerszy". Gotowe? Teraz pozostało tylko wejść na stronę www.bra-fitter.prv.pl * i wpisać otrzymane wymiary w kalkulatorze po lewej stronie. TAK, właśnie TO jest Twój prawdziwy rozmiar DDB!
Zdziwiona, że 75A zmieniło się w 65C, a 80B w 65F? Otrząśnij się, proszę, z szoku, gdyż to jeszcze nie wszystko!

Dlaczego obwód jest TAKI MAŁY?
Obwód stanika jest pewnie o kilka centymetrów krótszy niż ten, który wyszedł Ci po zmierzeniu. Jest tak, ponieważ materiał chyba każdego biustonosza jest dość rozciągliwy, natomiast Twoja miarka - zapewne nie. Aby biustonosz tak świetnie trzymał Twój biust, obwód musi ciasno przylegać do klatki piersiowej - to na nim powinien opierać się cały bądź prawie cały ciężar piersi. To pomoże zapobiec problemom z kręgosłupem. Jeśli kiedykolwiek marzyłaś o tym, żeby natychmiast zdjąć swój stanik, ponieważ ból ramion lub kręgosłupa był nie do zniesienia, to właśnie dlatego, że ciężar piersi spoczywał na ramiączkach.

Dlaczego miseczka jest TAKA WIELKA?
Cóż - jest to kwestia tego, iż literka zależy od różnicy pomiędzy obwodem pod biustem, a obwodem w biuście - są zatem odwrotnie proporcjonalne. Literka jest "wielka", ale nie znaczy, że miseczka też taka będzie - wiele zależy od całości, ponieważ 60F wygląda zupełnie inaczej niż np. 70F. Nawet, jeśli po zobaczeniu stanika w dobranym rozmiarze "na żywo" wyda Ci się, że miseczki są za duże, przymierz go. Zadaniem biustonosza jest zebranie i przytrzymanie całej piersi, także jej fragmentów zazwyczaj upchniętych pod pachą albo wylewających się nad Twoim starym stanikiem.

* nie odnoszę żadnych korzyści polecając tę stronę


3
w tym wypadku biust "wylewa się" dołem - obwód nie przylega do mostka i uciska piersi w tym wypadku biust "wylewa się" dołem - obwód nie przylega do mostka i uciska piersi

SKĄD WZIĄĆ DOBRY STANIK?
W dużych miastach zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem sklepu, w którym można dostać DDB - należy po prostu omijać sieciówki i inne miejsca, gdzie sprzedają bieliznę "przy okazji". Dla mieszkanek mniejszych miejscowości zbawieniem natomiast będą sklepy internetowe.
Adresy i jednych, i drugich, sprawdzonych sklepów znaleźć można m.in. tu: http://biusciaste.prv.pl *.
Jeśli boisz się zamówić stanik bez mierzenia, pomyśl - i tak będzie dobrany lepiej niż te, które nosiłaś do tej pory! Poza tym, zazwyczaj nie ma problemu z wymianą na inny rozmiar w razie niepowodzenia, a sklep internetowy, który nie chce przyjąć zwrotu, łamie polskie prawo. Warto także poszukać informacji o konkretnym modelu przed zakupem, tj. o jego rozciągliwości i np. rozstawie misek - Lobby Biuściastych jest skarbnicą takich informacji.

* nie odnoszę żadnych korzyści polecając tę stronę


4
dobrze dobrany biustonosz będzie źródłem wielu radości ;) dobrze dobrany biustonosz będzie źródłem wielu radości ;)

CZEMU TO JEST TAKIE DROGIE?
Ceny niektórych modeli zniechęcają, jednak 150 czy 200zł za biustonosz to nie jest wbrew pozorom tak wiele - lepiej mieć jeden DDB i prać go co wieczór, niż 10 ŹDB z bazaru, które niszczą biust i wyglądają fatalnie.
Jednakże, poza "klasykami" takimi jak Freya, Avocado czy Panache, które są doskonałej jakości i na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań, znaleźć można także dobre staniki polskich firm, takich jak Gaia, Milena czy Ewa Bien. Ich wyroby można kupić już za 40-50zł (!), a ich jakość często jest zaskakująco wręcz dobra.
Innym sposobem na tanie ostanikowanie jest polowanie na przeceny posezonowe bądź okazje na Allegro. Często znaleźć tam można nowe staniki, które już po obcięciu metek okazały się jednak źle dobrane i dlatego też ktoś wystawił je w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nastały czasy, kiedy nie musisz już dopasowywać siebie do biustonosza, ponieważ NA PEWNO istnieje gdzieś biustonosz idealnie dopasowany do Ciebie.
Jeśli choć raz przymierzysz naprawdę Dobrze Dobrany Biustonosz, obiecuję - nigdy nie wrócisz do starych przyzwyczajeń!
Życzę przyjemnego kompletowania DDB.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.07.2010

Komentarze

naprawde swietna porada, tego szukałam

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 19:52:24

super porada :) dobrze wszystko opisane.

Ostatnio zmieniony: 2013-03-20 14:50:14

wystarczy, żeby dobrze leżał i podkreślał nasze walory :)

Ostatnio zmieniony: 2013-03-14 23:14:36

świetna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 20:39:14

od kilku lat noszę dobrze dobrany biustonosz, moim zdaniem wszystkie kobiety powinny zostać poinformowane o doborze odpowiedniego biustonosza, a te wszystkie sklepy czy stoiska na bazarkach powinny zostać zamknięte.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 21:26:20

Naprawdę dobra porada.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-11 19:38:28

Bardzo dobre porady, ja też jestem zdania,ze każda młoda kobieta powinna przejść takie szkolenie. :) Mnie bardzo pomogły rady, które nipplex ma na swoim facebooku. Dobrze zobrazowane. Nie ma to jak dobrze "zapakowany" biust w kształtny stylowy biustonosz. :)

Ostatnio zmieniony: 2011-10-17 12:10:31

Zgadzam się super porada.

Ostatnio zmieniony: 2011-10-06 20:00:19

Tego powinni uczyć w szkołach. Naprawdę wartościowa porada!

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 21:22:08

W stu procentach zgadzam się ze stwierdzeniem, że lepszy jeden pasujący niż szafa źle dobranych. Odkąd się przesiałam w dobrze dobrany biustonosz w ogóle nie muszę nic poprawiać. Jak podbiegam do autobusu czy zbiegam ze schodów, to nie bolą mnie sutki. Plusy można by wyliczać w nieskończoność.

Trzeba jednak pamiętać o poprawnym zakładaniu. Nie da się dobrać biustonosza, jeśli nie zgarniemy wszystkich bułek do miseczek. Bez zgarniania pojawią się nieatrakcyjne bułki pod pachami i na plecach. Świetnie to pokazuje Maheda w jej ostatnim filmiku (szukać na YouTube).

Dodam jeszcze, że nie należy przywiązywać zbytniej wagi do metki z rozmiarem - co marka, nawet co model, to inaczej leży.

Ostatnio zmieniony: 2010-08-26 22:38:49