Jak dobrać męską koszulę?

Najważniejszą rzeczą w koszuli to jest jej rozmiar. Nie może być zbyt wąska w ramionach, ani też za szeroka. Dużym powodzeniem cieszą się koszule dopasowane – optycznie wyszczuplają i nie wychodzą ze spodni, bardzo niechlujnie wygląda „wystająca gazeta„ czy to u pana z brzuszkiem, czy tez u bardzo szczupłego. Wybieraj koszule, które mają zaokrąglone poły co sprawia, że dobrze „siedzą” w spodniach.

1

Koszula z bawełnianej popeliny to gwarancja dobrej jakości po przystępnej cenie. Z bawełny Sea Island szyte są koszule eleganckie, jedwabiste i miękkie w dotyku. Fasony klasyczne i mniej wyszukane szyje się z bawełny oxsford.


2

Rękaw koszuli powinien sięgać dokładnie do połowy nadgarstka. Pacha musi być obszerna, koszula obcisła pod pachami to zaprzeczenie elegancji.


3

Mankiety – najczęściej spotkany typ mankietów to mankiety proste. Dobra koszula ma zewnętrzną stronę mankietu charakterystycznie ściętą. Koszula z klasą ma mankiety zapinane na jeden, lub dwa guziki i jeden guzik między nadgarstkiem a łokciem. Najbardziej eleganckie są oczywiście mankiety do spinek.


4

Spinki do mankietów mogą być z różnych surowców, złota, srebra, tkaniny o różnych kształtach – od klasycznych po bardzo wymyślne. Koszula sportowa ma jedną kieszeń, koszula elegancka nie ma ich wcale.


5

PODKOSZULEK nie chroni przed poceniem się. Wygląda się w nim tandetnie i niemodnie. Niewybaczalnym błędem jest noszenie podkoszulka pod koszulę do garnituru.


6

Koszule pierzemy w temperaturze 30-40 stopni, nie należy suszyć w suszarce, prasujemy w odpowiedniej temperaturze, zaczynamy od kołnierzyka, karczek, rękawy, poły, plecy. Do składania zapinamy co drugi guzik.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.05.2010

Komentarze

Dobra porada dla Panów

Ostatnio zmieniony: 2013-02-10 19:59:06

to chyba też ważne, kto się w czym dobrze czuje.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-20 19:14:18

popieram dziewczyny z góry:P

Ostatnio zmieniony: 2012-07-18 16:32:58

koszula pod pacha luzna? ja mam niektore slimfitowe koszule z dlugim rekawem (podwijam) i okraglum dołem (nie prostym eleganckim tylko casual) to i bardziej przy ciele podkreslaja figure (miesnie pleców) i wg mnie jest znacznie lepiej.. z tym ze z przodu ok, nie jest to jakos niesamowicie obcisle ;p

Ostatnio zmieniony: 2011-05-24 23:20:58

Zaznaczyłabym jeszcze, że spinki nosi się tylko i wyłącznie w sytuacjach wyjściowo-wieczorowych, że tak to ujmę - umieram ze śmiechu, jak widzę chłopaków przed egzaminami w południe w koszulach na spinki ;D

Ostatnio zmieniony: 2010-07-12 11:23:17