Jak dobrać marynarkę casualową?

Mężczyzna dobrze ubrany w szafie powinien mieć kilka głównych elementów ubioru jak: biały T-shirt, od niedawna niezastąpiony; odwieczna biała koszula; prosty sweter noszony na gołe ciało; garnitur; kurtka skórzana; płaszcz i marynarka casualowa o której będzie mowa.

  • marynarka z lnu, marynarka skórzana, marynarka wełniana.
1

Marynarka nie od garnituru noszona do dżinsów, spodni drelichowych, sztruksowych. Podobnie jak garnitur, marynarka powinna być z czystej wełny z domieszką stretchu ze względów praktycznych. Marzeniem jest kaszmir, ale jest bardzo drogi. Na jesień, zimę odpowiednia jest marynarka z tweedu i idealnie pasuje do spodni z flaneli, sztruksu, drelichu.


2

Bardzo ważny jest dobór kolorów, brązy zielenie, połączone z beżowymi spodniami a granaty, antracyty z szarymi spodniami ( złota zasada łączenia kolorów).


3

Marynarka skórzana świetnie pasuje do dżinsów, spodni z cienkiej wełny, lub płótna, połączona z kaszmirowym sweterkiem wygląda fantastycznie.


4

Klasyczne marynarki noszone do różnych rodzajów spodni, ale nie od garnituru (spodnie, czy marynarkę garniturową nosimy zawsze razem), są przeważnie jednorzędowe, dwurzędowe tylko dla szczupłych wysokich panów.


5

Mają najczęściej zapięcie na dwa, lub jeden guzik i górną kieszeń, bardziej ekstrawagancka może być zapinana na suwak, a nawet kaptur, czy dopinaną kamizelkę, co czyni ją bardziej w luźnym stylu. Długość marynarki do kroku ( często jedyne wyjście, by zakryć obwisłe spodnie, trzymające się pod brzuchem ( jestem uczulona na taki widok, gdyż nie tylko brzuchaci panowie nosza spodnie "w kolanach", ale bardzo szczupli z kształtnym tyłkiem - panowie także moga pokazać tę częśc ciała;-), dlatego zachęcam do dopasowania spodni do sylwetki.


6

Kupując marynarkę należy sprawdzić, czy dobrze leży, czy nie marszczy się i brzydko fałduje. Będąc na zakupach z klientem, często słyszę jak „ doradca klientów” sprzedaje coś, aby sprzedać i niekoniecznie dobrze doradzi. Często jest tak, że konieczne są drobne poprawki, fałdy czy długość rękawa można dopasować, nie da się nić zrobić z opadającymi ramionami


7

Dół marynarki nie może być za obszerny, ani za zbyt opięty (dobrym rozwiązaniem są dwa rozporki dla grubszych panów), częstym problemem są za krótkie rękawy i tu można zgodzić się z zapewnieniem sprzedawcy o ich wydłużeniu, jeżeli poprawki dokona sklep – jest gwarancja reklamacji, w innym przypadku może się okazać, że jest za mało podszewki i trzeba sztukować a to nie ładnie wygląda.


8

Przy mierzeniu marynarki dobrze mieć na sobie koszulę i cienki sweter, widać jak marynarka leży w kompletnej garderobie.


9

Absolutnie wykluczone są marynarki fantazyjne, kolorowe, z nadrukiem – takie tylko na estradę i bal karnawałowy. Elegancki mężczyzna ubiera się klasycznie i stykowo, jedynie kolorowym szalem czy t- shirtem „doda pazura” do swego wyglądu.


10

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nie powinieneś nosić marynarki od garnituru do innych spodni jak tylko w całości.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 16.05.2010

Komentarze