Jak dobrać kosmetyki do rodzaju cery?

Kupujesz drogie kosmetyki, które nie spełniają swojego zadania? Twoja cera wygląda coraz gorzej pomimo czasu, który jej poświęcasz? Możliwe, że stosujesz źle dobrane kosmetyki. Dzisiaj podpowiem, w jaki sposób dobrać najlepsze dla Ciebie preparaty.

1

Jaki jest rodzaj Twojej skóry?

Jaki jest rodzaj Twojej skóry?

Przede wszystkim musisz ustalić jaki jest rodzaj Twojej skóry. Możesz przeprowadzić prosty test dzięki, któremu nie będziesz miała wątpliwości.Odpowiedz na poniższe pytania?
  1. Czy Twoja skóra jest ściągnięta po jej umyciu ( czujesz dyskomfort, swędzenie) ?Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca Twoja skóra jest prawdopodobnie sucha.
  1. Czy Twoja skóra świeci się a kolorowe kosmetyki spływają z niej?Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca Twoja cera jest prawdopodobnie tłusta.
  1. Czy masz problem z podrażnieniami i zaczerwienieniamiJeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca Twoja cera jest prawdopodobnie wrażliwa.Jeżeli Twoje odpowiedzi dotyczyły tylko poszczególnych partii cery ( przetłuszczanie tylko czoła) możesz założyć, że Twoja cera jest mieszana.


2

Dobór kosmetyku myjącego

Każdy rodzaj cery wymaga oczyszczania. Najlepsze są kosmetyki delikatne, na bazie naturalnych składników. Posiadaczki cer tłustych mogą używać kosmetyków z olejkami ( olej rozpuszcza olej- dzięki czemu w delikatny i skuteczny sposób pozbędą się nagromadzonego sebum). Szukając preparatu unikaj takich składników jak: SLS, parafina oraz pegi i parabeny.


3

Dobór kosmetyku nawilżającego

Cerę trzeba nawilżać! Posiadaczki cer tłustych mogą używać produktów na bazie olejków, miodu. Produktów treściwych i gęstych. Jeżeli Twoja cera jest tłusta wybieraj produkty o żelowej konsystencji.
Jedynym usprawiedliwieniem dla kremów na bazie parafiny ( remy uniwersalne typu bambino, nivea) jest mróz lub wiatr. Parafina nie jest składnikiem nawilżającym a zabezpieczającym przed utratą wilgoci i odmrożeniem. Przy bardzo niskich temperaturach lepiej unikać kremów na bazie wody.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.01.2017

Komentarze