Jak dobrać kolor różu do policzków?

Większość kobiet unika stosowania różu w codziennym makijażu. Trudność sprawia im dobór odpowiedniego kosmetyku, jego konsystencji, koloru. Obecnie masz do wyboru róże o różnych konsystencjach i w szerokiej gamie odcieni. Podobnie jak kolor podkładu, kolor różu także może być ciepły lub zimny, spotykamy także odcienie pośrednie. Poniżej znajdziesz przydatne informacje i porady, jak prawidłowo dobrać róż.

1
http://pl.freepik.com http://pl.freepik.com

Odcienie chłodne
Należą do nich wszystkie z domieszką różowego pigmentu, począwszy od jasnego różu cukierkowego, aż po głębokie odcienie typu pink czy fuksja. Do tej gamy zaliczamy również tonacje zbliżone do fioletu, typu oberżyna czy kolor liliowy.
Ten typ różu dobrze komponuje się tylko z jasnymi (porcelanowymi) karnacjami.


2

Odcienie pośrednie
W tej grupie są intensywne odcienie czerwieni, począwszy od chłodnych tonacji koralowych, aż po ciepłą, soczystą czerwień pomidorową.
W różu z tej grupy dobrze prezentują się tylko cery śniade i oliwkowe. Stosowanie go w przypadku cer jasnych nie jest wskazane.


3

Odcienie ciepłe
Do tej grupy zaliczamy wszelkie odcienie zawierające wyraźną domieszkę żółtego pigmentu. Najczęściej spotykane kolory pochodzą z gamy pomarańczy i brązów: barwy słomkowe, odcienie cynamonu i terracotty oraz beże w różnych tonacjach. Ten typ róży łagodnie wtapia się w kolor skóry, nadając twarzy miękkość.

Odpowiednie zarówno dla jasnych, jak i śniadych karnacji. Róż w ciepłym odcieniu jest idealny do modelowania rysów twarzy.
Róż w ciepłym odcieniu jest idealny do modelowania rysów twarzy.


4

Według klasycznych reguł , wszystkie odcienie użyte do makijażu, w tym kolor różu, powinny pochodzić z tej samej gamy kolorystycznej (ciepłej lub zimnej).
Róż zharmonizowany z pomadką lub wręcz powtarzający jej kolor gwarantuje uzyskanie efektu klasycznej elegancji.
bardzo ciekawe i oryginalne efekty dają jednak kontrastowe, odważne zestawienia , np. chłodnego odcienia pomadki z ciepłym brzoskwiniowym różem, lub odwrotnie...
Takie makijaże lansują coraz częściej wizażyści.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.11.2012

Komentarze

ciekawy temat

Ostatnio zmieniony: 2013-04-29 09:43:39

Interesująca porada:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-19 11:26:47

fajnie

Ostatnio zmieniony: 2013-01-24 11:47:43