Jak dobrać biżuterię?

Dobrze dobrana biżuteria potrafi dodać szyku i elegancji. Aby osiągnąć tak udany efekt musimy jednak pamiętać o pewnych zasadach :

  • Biżuteria która Ci pasuje i w której dobrze się czujesz. Umiejętność zestawiania biżuterii do okazji i stroju.
1

Dostosuj biżuterię do okazji. Na eleganckie uroczystości zakładaj złotą lub srebrną biżuterię. Biżuterię plastikową noś na co dzień, prezentuje się ona doskonale, zwłaszcza gdy jest kolorowa i pokaźnych rozmiarów do ubrań w spokojnych barwach. Nie przesadzaj z wyjątkowo okazałą biżuterią w zwykłym dniu. Przykładowo kolia bogato zdobiona kamieniami pasuje do ubioru wieczorowego, a nie dziennego.


2

Unikaj noszenia złota do ubrań połyskliwych - możemy wtedy uzyskać niekorzystny efekt przesytu, ponieważ złoto samo w sobie jest już bardzo mocnym akcentem. Nie łącz również złota ze srebrem bo nie wygląda to elegancko.


3

Biżuterię zestawiaj tak aby pasowała do ubioru kolorystycznie. Przykładowo do czarnego stroju doskonale skomponuje się biżuteria w żywych,mocnych kolorach np. czerwone korale lub kolczyki i wisiorek z turkusem.Do strojów jasnych zakładaj biżuterię w tym samym kolorze, ale różniącą się odcieniem.


4

Zakładaj biżuterię w jednym stylu. Mieszanie różnych stylów w biżuterii nie daje dobrych efektów. Przykładowo do złota nie zakładaj biżuterii z plastiku czy z drewna. Źle wygląda również pomieszanie biżuterii nowoczesnej i staroświeckiej.


5

Jeśli zakładasz staroświecką biżuterię w stylu retro to noś ją do prostych i ciemniejszych ubrań, do bluzek koszulowych oraz ubrań z dżinsu. Daje to bardzo dobry efekt.


6

Biżuterię orientalną wykonaną np. z drewna, metalu czy skóry nie zakładaj do strojów oficjalnych ani w stylu sportowym. Dobrze komponuje się ona natomiast ze strojami folkowymi,etnicznymi.


7

Do strojów wieczorowych dobrze pasować będą ozdoby z kamieniami jubilerskimi szlachetnymi takimi jak np. diament, rubin, szafir jak i półszlachetnymi np. bursztyn,malachit,jaspis. Dobrze będą wyglądać również imitacje tych kamieni.


8

Biżuterię dobieraj nie tylko do ubioru i okoliczności, ale również typu swojej urody. Najlepiej w sklepie przymierzaj biżuterię, która Ci się spodobała, aby zobaczyć czy Ci pasuje.


9

Pamiętaj również o umiarze.Lepiej założyć mniej biżuterii niż za dużo, mamy przecież podkreślić naszą urodę a nie ją przytłoczyć.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.09.2010

Komentarze

fajne

Ostatnio zmieniony: 2013-03-14 23:17:59

Ciekawa porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 10:16:21

Przed słowem "bo" stawiamy przecinek. Poza tym dobre porady, więc daję 4 pkt na 5.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-09 17:07:22

Bardzo cenne rady. To prawda nie należy przesadzać z biżuterią. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2010-11-20 21:10:53