Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Suknia wisi w szafie, buty już wybrane – a jednak wciąż brakuje elementu dopełniającego strój Panny Młodej. Biżuteria, bo o niej mowa. W tym wyjątkowym dniu obrączka i pierścionek zaręczynowy to zbyt skromny pomysł na uzupełnienie stroju. Warto pokusić się o dobrze dobrany naszyjnik, kolczyki a nawet bransoletkę. Poniżej kilka porad, jak dobrze dobrać ślubną biżuterię.

  • biżuteria, kolczyki, naszyjnik, łańcuszek, wisiorek, zawieszka, bransoletka, obrączka
1

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na dobór kolorystyki. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest biżuteria w kolorze obrączki. Z drugiej jednak strony, utarło się już, iż do białej sukni lepiej pasuje biżuteria srebrna lub z białego złota a do sukien w kolorze ecru, ivory - biżuteria złota. Co zrobić, kiedy mamy białą obrączkę a sukienkę w kolorze ecu? Można pokusić się o dodatki, które łącza w sobie zarówno srebro, jak i złoto.
Bezpieczne są też kryształy – przeźroczyste, mleczne lub białe. Tutaj polecam modne w tym sezonie kryształy Svarowskiego lub kryształki (koraliki) ze sztucznej biżuterii.
Stare przepowiednie mówią, iż Panna Młoda nie powinna w dniu ślubu nakładać pereł, gdyż oznaczają łzy z małżeństwie. Dla przesądnych perły odpadają. Dla pozostałych – perły mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem, gdyż mają bardzo bogatą gamę kolorystyczną. Od śnieżnej bieli, poprzez lekko różowe lub kremowe zabarwienie, aż po odcienie szarości.


2

Kolejny krok to dobór biżuterii w zależności od rodzaju dekoltu sukni ślubnej.

Dekolt prosty. Występuje przy gorsetach lub sukniach szytych na bazie gorsetu. Ten typ dekoltu daje duże pole manewru. Sprawdzą się tutaj zarówno okrągłe naszyjniki jak i łańcuszki z wisiorkiem. Ciekawy pomysłem może być także nałożenie samych koczyków – długich sięgających ramion lub dużych. Takich, aby mocno rzucały się w oczy.
Dekolt w kształcie serca. Najlepszym kształtem dla takiego dekoltu będą łańcuszki z wisiorkiem lub naszyjniki w kształcie litery „Y”. Jeśli dekolt jest fantazyjny, np. cały z róż – zrezygnuj z ozdoby szyi. Lepszym rozwiązaniem będą ładne, krótkie kolczyki i bransoleta.
Dekolt V również daje wiele możliwości. Zawsze będzie do niego pasował naszyjnik układający się dokładnie po linii dekoltu. Również okrągłe naszyjniki będą bardzo na miejscu. Jeśli chcesz subtelną ozdobę - wystarczy łańcuszek z zawieszką.
Dekolt kwadratowy lub łódka. Niestety tutaj nie poszalejemy. Najbezpieczniejszy będzie okrągły naszyjnik leżący blisko szyi.
Dla sukien z mocno zabudowaną górą lub wręcz ze stójką – odradzam naszyjniki i łańcuszki. Lepiej wybrać subtelne kolczyki i ciekawą bransoletkę.


3

Jeśli chodzi o dobór bransoletki. Nie ma w tym zakresie rygorystycznych zasad. Na pewno powinna ona pasować do pozostałych dodatków. Lepiej sprawdzają się skromne bransoletki. Zupełnie nie polecam bransoletek w stylu cygańskim (dużo cieniutkich obręczy) gdyż to nie karnawał. Przy sukni z długimi rękawami - rezygnujemy z bransoletek. Warto skupić się jedynie na naszyjniku i kolczykach.


4

Oczywiście biżuteria ślubna powinna też współgrać z fryzurą Pani Młodej. Kolczyki natomiast należy dobierać według dopasowania do owalu twarzy. Uwzględnienie wszystkich kategorii doboru biżuterii sprawi, że Panna Młoda będzie w tym dniu błyszczeć, bynajmniej nie od jej nadmiaru.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.07.2010

Komentarze

przydatne porady

Ostatnio zmieniony: 2011-03-21 07:27:19