Jak dobrać biżuterię do stroju ?

Najważniejsze jest to że dobrze dobrana biżuteria nie musi kosztować fortune. Biżuteria powinna doskonale pasować do naszego stroju. Żeby dobrać dodatki należy patrzeć na wszystko jak na całość, powinny być w podobnym stylu i odpowienie do stroju.

  • Biżuteria
  • Gust ;P
1

STYL
Przy doborze odpowiedniej biżuterii bardzo ważny jest styl. Należy nie mieszać stylów, bo wtedy całość może wyglądać śmiesznie. Wszystko zależy od stylu twojego ubioru. Do wieczorowej sukienki nie wybiezesz przecież plastikowych kolczyków ! Biżuterię należy łączyć podobnymi stylami nie koniecznie takimi samymi. Nie musisz zakładac całego kompletu biżuterii. Dobrze wyglądać będzie łańcuszek z jednego zestwu i bransoletka z innego.


2

BARWY
Żeby biżuteria pasowała do naszego stroju, nasz strój musi pasowac do biżuterii. Za trudne do zrozumienia ?
Otóz chodzi o to ze barwa stroju i kolor naszej biżuterii powinny do siebie pasować. Należy więc unikać łączenia kontrastowych kolorów. Najlepiej łaczyć ze sobą dwa -trzy kolory. Jezeli trój strój jest w ciemnych kolrach mozesz rozjaśnić go jasną biżuterią np. srebrem. No i odwrotnie. Do jasnych ubrań mozesz dobierać biżuterię ciemniejszą.


3

UMIAR
Wszystko jest dla ludzi, jednak trzeba znać umiar. Za dużo biżuterii może wyglądać sztucznie. Tak więc nie trzeba przesadzac z ilością dodatków zwłaszcza jesli to jest srebro lub złoto. Jeżeli łańcuszek jest bardzo okazały najlepiej jest zrezygnować z przykuwających wzrok kolczyków. Z biżuterią drewnianą czy plastikową jest troche inaczej, ale również zbyt dużo takich dodatków moze przytłaczać nasz ubiór.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • trzy kroki: styl, barwa i umiar


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.07.2010

Komentarze

fajnie

Ostatnio zmieniony: 2013-01-20 15:14:01

wykorzystam rady

Ostatnio zmieniony: 2012-06-09 17:24:21