Jak dbać o włosy domowymi sposobami?

Każda z pań chciałaby móc się pochwalić pięknymi włosami. Najlepiej żeby nasze włosy były lekkie, lśniące i przede wszystkim zdrowe. W sklepach znajdziemy mnóstwo odżywek, czy maseczek, które pomogą nam zapewnić taki efekt. Jednak istnieją tez domowe sposoby na piękne włosy. Co więcej same możecie sobie przygotować taką odżywkę, czy maseczkę.

1

Jeżeli twoje włosy szybko się przetłuszczają to zastosuj miodowy tonik. Aby go przyrządzić należy wziąć łyżkę stołową miodu z dwoma żółtkami. Następnie nakładamy wymieszane składniki na włosy i przykrywamy folia na ok 20-30 minut. Na końcu należy umyć włosy zwykłym szamponem.


2

Twoje włosy straciły blask? Nic prostszego. Przygotuj maseczkę z awokado. Bierzemy pół dojrzałego owocu i rozcieramy na papkę. Następnie nakładamy powstałą substancję na włosy na ok 15 minut. Po tym czasie spłukujemy wodą.


3

Chcesz by twoje włosy były puszyste? Zastosuj napar z korzeni mydlnicy lekarskiej. Łyżkę korzeni zalewamy wrzątkiem. Następnie parzymy przez 20 minut i odcedzamy. Włosy płuczemy naparem po każdym umyciu i gotowe!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.06.2012

Komentarze