Jak dbać o suchą skórę twarzy?

Zapewne wiele z was męczy się z tego typu cerą, dlatego ważne jest aby wiedzieć jak sobie z nią radzić i nie pogarszać stanu skóry.

  • Na początek trzeba powiedzieć czym się ona charakteryzuje. Skóra sucha wytwarza uczucie ściągnięcia i szorstkości, przeważnie wygląda też na matową. Często pojawia się uczucie świądu oraz pieczenia, a na nosie, brodzie i policzkach jest lekko zaczerwieniona.
1

Odpowiedni krem.

Odpowiedni krem.

Pierwszym krokiem do poprawienia stanu skóry jest zaopatrzenie się w krem odpowiedni dla skóry suchej. Nie ukrywając, mamy takie czasy, gdzie wyboru nam nie brakuje, jednak nie zawsze za pierwszym razem można trafić na produkt, który nas zadowoli. W tym przypadku polecam kupić krem w aptece, ponieważ zwiększa to szansę na poprawne jego działania. A zatem, odpowiednie nawilżenie na pierwszym miejscu!


2

Zrezygnuj z częstego mycia twarzy.

Częste mycie twarzy ma wpływ na jej stan. Zbyt częste mycie, może ją dodatkowo wysuszyć. Oczywiście trzeba pamiętać też o tym aby używać letniej, a nie zimnej bądź mocno ciepłej wody. Po umyciu nie trzyj jej mocno ręcznikiem, a jedynie osusz wklepując delikatnie ręcznik w twarz. Unikniesz w ten sposób podrażnień.


3

Zwróć uwagę na kosmetyki.

Zwróć uwagę na kosmetyki.

Kosmetyki, jakie używamy często są źle dobrane do typu skóry. Bardzo dużo kosmetyków, typu fluidy i podkłady wysuszają twarz. Nie widać tego od razu, ale po dłuższym czasie może się okazać, że stan cery się pogarsza. Jednym ze składników, który wysuszy naszą skórę jest Alcohol Denat. czy Isopropyl Alcohol. Jeśli zobaczysz go w składzie kosmetyku, radzę poszukać innego produktu.


4

Domowe maseczki nawilżające.

Domowe maseczki nawilżające.

Dobrze jest przynajmniej raz w tygodniu zrobić sobie maseczkę na twarz. Szczególnie maseczkę, którą same sobie przygotujemy. Wybierając taki sposób, możemy być pewne, że nie ma w tym żadnego składu chemicznego, który mógłby nam zaszkodzić. Oczywiście maseczki trzeba dobierać odpowiednio do konkretnego typu cery. Jedną z lepszych jest maseczka z miodu. Można się pobawić z dodaniem innych produktów, a można najzwyczajniej nałożyć miód na 30 min. na twarz, a efekt gwarantowany! Innym sposobem jest peeling z fusów po kawie. Niesamowicie oczyszcza, a co lepsze nawilża lepiej niż nie jeden kupiony kosmetyk.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.07.2015

Komentarze