Jak dbać o skórę? Kilka wskazówek, które zmienią Twoją pielęgnację

Skóra na całym ciele wystawiona jest na uszkodzenia, przesuszenia, pojawiający się trądzik czy zmarszczki oraz wiele innych zmian i czynników. Dlatego tak istotna jest dobra pielęgnacja, która zapewnia skórze ochronę i pomaga nam zapobiegać niektórym zmianom, zamiast je leczyć.

1

Złuszczanie naskórka

Złuszczanie naskórka

Na początku może nam się wydawać, że temat pielęgnacji jest złożony i trzeba poświęcać codziennie dużo czasu na to, by o skórę właściwie zadbać. Dla niektórych to może być prawda, jednak wcale nie musi – jeśli jesteśmy na początku naszej drogi z pielęgnacją lub szukamy prostych rozwiązań, możemy dodać tylko kilka prostych kroków, które znacząco poprawią kondycję naszej skóry. Prosto, szybko i skutecznie – to jest możliwe, a my podpowiadamy, jak!
To łatwy sposób na oczyszczenie skóry z resztek brudu, makijażu i martwych komórek naskórka. Peeling sprawia, że skóra staje się gładka w dotyku, a dodatkowy masaż poprawia ukrwienie i tym samym wspomaga procesy regeneracyjne. Do ciała możemy sięgnąć po świetne peelingi gruboziarniste, zaś do twarzy dobierzmy produkty o mniejszych drobinkach czy peelingi oraz maski enzymatyczne (polecane szczególnie osobom z trądzikiem). Taki peeling możemy wykonywać raz w tygodniu (na pewno nie codziennie), i już zobaczymy różnicę. Peelingi są tanie i łatwe do wykonania samodzielnie, choć raczej nie poleca się stosowania peelingów własnej roboty na skórę twarzy.


2

Fotoprotekcja

Fotoprotekcja to jeden z fundamentów dobrej pielęgnacji, zwłaszcza, jeśli chcemy stosować profilaktykę przeciw pojawianiu się zmarszczek (którym o wiele łatwiej i taniej jest zapobiegać, niż później je adresować). Sama fotoprotekcja to nic innego, jak ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni UVB, które emituje słońce. Do tego celu sięgamy po kremy z filtrem. Kremy takie w lato warto nakładać na całe ciało, zaś skórę twarzy warto chronić przez cały rok, nakładając lekkie kremy pod makijaż. W lato sięgajmy po kremy z wysokimi filtrami, czyli najlepiej 50. Pamiętajmy, że krem taki należy aplikować nawet kilka razy dziennie, gdyż jego działanie obniża się po kilku godzinach.


3

Nawilżanie

Nawilżanie

Najprostszy i najmniej czasochłonny krok ze wszystkich to nawilżanie. Skórę powinniśmy utrzymywać zawsze w optymalnym poziomie nawilżenia, gdyż to sprawia, że jest ona gładka, zdrowa, silniejsza i odporniejsza na procesy starzenia się skóry. Warto sięgać zarówno po kremy na dzień jak i na noc, a także po balsamy na całe ciało.Źródło: https://uniquecos.pl/


4

Kosmetyki naturalne

Jeśli szukamy prawdziwie skutecznej pielęgnacji, która na dodatek będzie ekologiczna, sięgajmy po kosmetyki naturalne. Te preparaty posiadają minimum 95% składników naturalnych w swoich składach, zawierają wiele cennych ekstraktów roślinnych, ziołowych, składników aktywnych i witamin, które to pochodzą z naturalnych upraw. Dzięki temu mamy pewność, co nakładamy na skórę, a ona korzysta w pełni z dobrodziejstw natury. Nasza pielęgnacja będzie zdrowsza i skuteczniejsza.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.04.2021

Komentarze