Jak dbać o buty?

Rety, wielka filozofia - dbać o buty. A właśnie w tym tkwi sęk - nie wystarczy po prostu wypucować obuwia. Wielu ludzi niszczy buty podczas czyszczenia i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak uchronić obuwie przed zniszczeniem podczas pucowania?

  • Buty
  • Pasta
1
Ludzie często zaniedbują drobne szczegóły (np. pastowanie na sucho), przez co nieświadomie niszczą s Ludzie często zaniedbują drobne szczegóły (np. pastowanie na sucho), przez co nieświadomie niszczą s

Oczyść dokładnie buty z wszelkiego zabrudzenia przy pomocy mokrej ścierki. Następnie DOKŁADNIE JE wysusz. Ludzie często zapominają o tym, że buty mają być pastowane na sucho - a to błąd praktycznie niewybaczalny. Przynajmniej z punktu widzenia buta.


2

Nałóż większą warstwę pasty w odpowiednim kolorze. Nałożoną pastę zostaw na 20 minut. Pucowanie od razu po nałożeniu pasty to.... strata pasty. Pozwól paście się wchłonąć.


3

Po wchłonięciu pasty poleruj buty - uzyskując połysk i ochronę przed wilgocią. Jeżeli zignorujesz ten krok, pasta nie wchłonie się tak jak powinna.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Ponad połowa Polaków zaniedbuje dwa ważne czynniki: polerowanie butów na sucho i czas, by pasta wchłonęła. Pomyślcie, ile drogiego obuwia się niszczy w ten sposób.

  • Nie muszę chyba wspominać, że podczas pastowania butów daleko z ogniem? Papierosek podczas pastowania to kiepski pomysł.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.12.2010

Komentarze

:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 10:19:37

"Ponad połowa Polaków zaniedbuje dwa ważne czynniki: polerowanie butów na sucho i czas, by pasta wchłonęła. Pomyślcie, ile drogiego obuwia się niszczy w ten sposób." - Zgadzam się z tym.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-09 18:29:25

dobre rady

Ostatnio zmieniony: 2012-07-18 16:27:48