To o czym śnimy ma znaczenie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co oznaczają nasze sny. Tak naprawdę maja one bardzo duże znaczenie w naszym codziennym życiu. Sny powstają w naszym mózgu i są wytworem działania naszej wyobraźni, dlatego towarzyszą nam przez całe życie. Jedni ze swojego snu nie pamiętają dosłownie nic, inni z kolei mogą go opisać z taką dokładnością, jak obejrzany wieczorem odcinek serialu. To co jest pewne to fakt, że sny wywołują u nas wiele emocji i warto zastanowić się, co dokładnie oznaczają dla naszego życia.

1

O czym śnimy?

O czym śnimy?

Przede wszystkim sny są bardzo często odzwierciedleniem tego, jak wygląda nasza obecna sytuacja życiowa ,na przykład sny sennik ciąża i sennik włosy . Bardzo często odnoszą się właśnie do tego, co w danym momencie się u nas dzieje oraz tego, jakie emocje przezywamy. Gdy czekamy na ważną chwilę w swoim życiu to wielce prawdopodobne, że przyśni się ona nam w różnym kontekście, czasem śmieszmy, czasem przerażającym. Gdy jedziemy na urlop, może przyśnić nam się piękna plaża, która spełnia nasze oczekiwania lub jakaś katastrofa, której możemy się obawiać.
Oczywiście sny dotyczą nie tylko tego, na co czekamy. Bardzo często nie jesteśmy w stanie w logicznym sposób wytłumaczyć sensu naszych snów, które bywają bardzo abstrakcyjną. Warto zauważyć, że dzieci mają bardziej abstrakcyjne sny, jednak jednocześnie są również bardziej narażone na koszmary. Inne sny mogą mieć również kobiety w ciąży, które w nocnych snach mogą przeżywać bardziej barwne historie. Z punktu widzenia medycyny, sny najczęściej pojawiają się tuż po zaśnięciu lub nad ranem, choć wielokrotnie mamy wrażenie, że ich fabuła trwała przez całą noc.


2

Co oznaczają konkretne sny?

Sny mają określone przesądy, a ludzie dopisują im konkretne znaczenie. W sieci bez trudu znajdziemy wiele senników, na których autorzy starają się wytłumaczyć znaczenie danego symbolu i sytuacji, które mogły pojawić się a naszym śnie. Obecnie jednak nie ma naukowego potwierdzenia tego, że sny mają moc przewidywania naszej przyszłości, czyli nie przybrały jeszcze metafizycznej formy. Z drugiej strony jednak bardzo często śni nam się coś, co może lub nawet przytrafia się naszym bliskim i nie sposób wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Prawdopodobnie spowodowane jest to silną więzią, która łączy dane osoby.
Abstrahując od znaczenia konkretnych snów, warto o nie zadbać. Wpływ na to, czy coś nam się przyśni oraz, czy cokolwiek z tego zapamiętamy, ma komfort naszego snu. Relaksująca kąpiel przed snem, przewietrzenie sypialni oraz ograniczenie napływu światłą do sypialni to podstawowe zabiegi, które pozwolą nam zwiększyć jakość naszego snu oraz sprawić, że nasze sny będą bardziej wyraźne i wiele z nich zapamiętamy również po przebudzeniu się. Warto o to zadbać.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.05.2021

Komentarze