Pewne testy na ojcostwo – na ratunek rodzinie

Mężczyźni, którzy są pewni swojego ojcostwa znacznie szybciej przywiązują się do dzieci. Opieka nad nimi również przychodzi im dużo łatwiej. Pewni ojcowie okazują się być ponadto lepszymi partnerami, przede wszystkim darzą kobiety większym zaufaniem. A przecież to właśnie na zaufaniu opiera się każdy związek. Mężczyźni decydujący się na testy ojcostwa mają zazwyczaj dobre intencje. Większość z nich podświadomie wierzy w swoje pokrewieństwo z dzieckiem. Ale chce mieć na to niezaprzeczalny dowód. Panowie zlecają więc testy na ojcostwo, których wynik jest informacją pewną i jednoznaczną.

1

Test na ojcostwo pomoże na nowo połączyć rodzinę

Test na ojcostwo może okazać się receptą na kryzys w rodzinie, a nawet uratować ją przed ostateczną rozsypką. Pewność z jaką badanie ojcostwa potrafi ustalić biologiczne pokrewieństwo powoduje, że po otrzymaniu informacji potwierdzającej ojcostwo, mężczyźni przestają podejrzewać swoje partnerki o zdradę. Test na ojcostwo staje się ponadto impulsem do szczerej rozmowy, której partnerzy bardzo często unikają, gdy dotyka ich kryzys w związku. Niejednokrotnie, to właśnie za sprawą tego badania kobieta i mężczyzna znów zaczynają się komunikować, co jest pierwszym krokiem na drodze do odbudowania związku. Pewni ojcowie zaczynają wnosić również większy wkład w wychowanie potomstwa, stając się dzięki temu lepszymi rodzicami. Jednym słowem, zyskuje na tym cała rodzina. A co jeśli wynik badania ujawni, że mężczyzna nie jest ojcem dziecka?


2

Mężczyźni bardzo często dobrowolnie podejmują się opieki nad dzieckiem

Nawet jeśli już wiedzą, że to dziecko nie jest z nimi biologicznie spokrewnione. Dla wielu mężczyzn wynik wykluczający ojcostwo jest ogromnym zaskoczeniem. To jak kubeł zimnej wody wylanej na głowę. Niemniej jednak nie wszyscy panowie po usłyszeniu takiego „wyroku” decyduje się opuścić rodzinę. Trzeba mieć na uwadze, że test na ojcostwo nie zawsze uda się wykonać zaraz po porodzie, często wątpliwości pojawiają się dopiero po kilku latach. W takiej sytuacji trudno w jednej chwili przekreślić dziecko i wymazać wszystkie związane z nim wspomnienia. Mężczyźni świadomie decydują się wiec zostać przy rodzinie i podejmują się dalszej opieki nad dzieckiem.Gdy chodzi o test na ojcostwo, to decyzji o jego wykonaniu nigdy nie należy podejmować zbyt pochopnie. Warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” zanim zlecimy takie badanie. Jest to sprawa zbyt ważna, aby można było sobie pozwolić na pośpiech. Wynik badania może mieć bowiem ogromy wpływ na przyszłość całej rodziny. Warto też mieć na uwadze dobro dziecka, to ono jest przecież tutaj najważniejsze.


3

Test na ojcostwo nie musi oznaczać końca związku

Mężczyznami, którzy zlecają testy na ojcostwo kieruje przede wszystkim poczucie niepewności. Czasem wystarczy błahostka, aby zaczęli wątpić w uczciwość partnerki – jedno zdanie wypowiedziane przypadkiem przez znajomego lub członka rodziny na temat rzekomej zdrady i już pojawiają się pierwsze podejrzenia. Wydaje się, że partnerów dzieli wtedy tylko krok od rozpadu związku. Nie jest to prawdą. Test na ojcostwo daje przede wszystkim pewność, a z nią dużo łatwiej odzyskać zaufanie do partnera.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.05.2016

Komentarze