Jak znaleźć krewnych chcących pomóc w robieniu drzewka genealogicznego?

Często ciężko znaleźć dalsze informacje o rodzinie, zwłaszcza gdy już wszyscy najbliżsi znani nam członkowie rodziny nie wiedzą kogo wprowadzić do rodziny.

1

Po zastosowaniu się do rzeczy opisanych w moich innych poradach:

http://www.zaradni.pl/porada/9009,jak_zrobic_drzewo_genealogiczne_z_prawdziwego_zdarzenia_czesc_1
http://www.zaradni.pl/porada/9010,jak_zrobic_drzewo_genealogiczne_z_prawdziwego_zdarzenia_czesc_2
http://www.zaradni.pl/porada/9445,jak_znalezc_dawno_zmarlych_krewnych_do_drzewa_genealogicznego

dzięki czemu otrzymujemy już częściowe drzewko.


2

Po czym można poprosić o kontakt (e-mail, skype, gadu-gadu, itp) członków rodziny, którą znamy do innych członków naszej rodziny, dzięki czemu możemy porozmawiać z nimi, przedstawić się i poprosić o pomoc w działaniach.


3

Gdy wykorzystamy już wszystkie kontakty należy użyć portali społecznościowych takich jak facebook czy nk. Gdzie za pomocą wyszukiwarki osób możemy starać się odnaleźć członków naszej rodziny, z którymi nikt nie ma kontaktu. Gdy już takowych znajdziemy, należy przedstawić się, powiedzieć co się robi i nad czym się pracuje i zasugerowanie, czy nie chciała by takowa osoba zobaczyć efektów naszej pracy. O dziwo przy tak przestawionej sprawie wiele osób zachęconych dużą ilością informacji i chęcią poznania reszty rodziny stara się pomóc.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Podczas wyszukiwania rodziny na portalach społecznościowych należy uważać by osoby takowe są na pewno naszą rodziną. W pierszej wiadomości należy o to zapytań. Warto też zwrucić uwagę czy dana osoba pochodzi z miejscowości, z której wiemy że pochodzi i czy mamy z nią jakichś wspólnych znajomych (najlepiej rodzinę).


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.08.2012

Komentarze

super pomysł

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:53:28

ciekawy temat

Ostatnio zmieniony: 2012-12-13 17:20:40