Jak znaleźć idealnego faceta?

Większość kobiet czytając tytuł mojej porady na pewno pomyślało "hm, idealny facet. To przecież nie możliwe!". Poniekąd zgadzam się z tym stwierdzeniem, bo pewnie w wyobrażeniu wielu kobiet "idealny facet" to przystojny, wysportowany, wysoki, opalony, szarmancki i najlepiej jeszcze bogaty... i wiele wiele by tu wymieniać. Dla mnie i mam nadzieję, że jednak także dla większości kobiet idealny facet to taki, który przede wszystkim będzie miał bogate wnętrze, chodzi mi tu o niezbędne cechy, które pozwolą nam budowanie z nim udanego, solidnego, wspaniałego związku, w którym my kobiety czujemy się bezpiecznie, doceniane i co najważniejsze kochane. Kiedy facet zapewnia nam te podstawowe rzeczy, jest on dla nas tym "idealnym". Poniżej przedstawię kilka rzeczy na które warto zwracać uwagę wybierając partnera, aby nie przeżyć kolejnego nieudanego, burzliwego związku. A więc:

1

Kultura. Wybierając partnera musisz zwracać uwagę przede wszystkim na jego kulturę. Czy wchodząc do pomieszczenia puszcza Cię przodem czy też... O zgrozo! Dostajesz drzwiami w nos (autentyczne doświadczenie z mojego życia!). Kiedy idziemy drogą czy pędzi przodem ciągnąc Cię za rękę nie zwracając uwagi czy już leżysz twarzą na ziemi czy jeszcze za nim nadążasz (także doświadczenie z mojego życia)! A kiedy idziesz z nim i ze znajomymi do baru czy interesuje się tym czy masz gdzie usiąść czy też egoistycznie zajmuje miejsce nie zwracając uwagi w ogóle na Ciebie. Już nie wspominam tutaj o czasie kiedy chcemy przedstawić naszego wybranka rodzicom, wtedy to konkretnie może narobić nam wstydu.


2

Zachowanie przy znajomych. Warto zwrócić uwagę także na jego stosunek do Ciebie w towarzystwie jego znajomych. Kiedy przy kolegach udaje, że nie istniejesz, nie warto takim facetem zawracać sobie głowy ! Idealny facet powinien zachowywać się w stosunku do Ciebie tak samo w każdej sytuacji, czy to przy kolegach czy przy rodzicach.


3

Krytyka. Kiedy facet na starcie mówi Ci "ta sukienka Ci nie pasuje", "Brzydką masz ta torebkę" czy też "wyglądasz grubo" to znak, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Sama spotkałam się z sytuacją kiedy facet powiedział mi "ubierasz się jak mężatka" nie wiem ile w tym prawdy, ale powinien ugryźć się w język! Jeśli facet zdecydował się tworzyć z Tobą związek to od początku był świadomy Twojego stylu ubierania się i tego jak wyglądasz, późniejsze komentarze tego typu są zbędne i świadczą o braku taktu ze strony partnera. Pokusiłabym się tutaj o przytoczenie przysłowia "Widziały gały co brały" ;)


4

Priorytety na życie. Stwarzając związek z mężczyzną, mamy nadzieję spędzić z nim resztę życia. Tak więc jego priorytety na życie i podejście do tego typu spraw jest bardzo ważne. Bo przecież nie chcesz spędzić reszty życia z "nierobem" bez ambicji, którego nie interesuje wasza przyszłość i wasz byt.


5

Przyzwyczajenia. Warto także zwrócić uwagę na jego przyzwyczajenia i nabyte nawyki. Wszyscy wiemy, że takich rzeczy trudno oduczyć. Tak więc, zwróć uwagę czy czasem jedynym hobby Twojego partnera nie jest siedzenie na kanapie, przed telewizorem z piwkiem w ręku. Sama myśl o spędzeniu z takim facetem choć chwili przyprawia mnie o dreszcze..


6

Zainteresowania. Ważne jest aby mieć podobne zainteresowania, żeby nie wychodziły zbędne kłótnie typu "Już nie zniosę kolejnego dnia z Twoim głupim hobby", czy też "Zawsze robimy to co Ty chcesz, nie liczysz się z moim zdaniem". A kobiety niestety mają tendencję do "reakcji łańcuchowych"- nie oszukujmy się, przez jedną sprzeczkę tworzy się kolejna i tak rozsypuje się nasz związek. Jednak jest jeden wyjątek w kwestii zainteresowań, kiedy oboje umiecie przystawać na kompromisy i bez kłótni dzielić czas pomiędzy Twoimi zainteresowaniami, a jego. Jeśli zaś wiesz, że takiej cechy nie posiadasz, nie warto marnować czasu.

To kilka z tych najważniejszych cech na które warto zwracać uwagę. Reszta zależy głownie od naszych upodobań.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Krótko podsumowując.. W związku należy kierować się nie tylko sercem, ale także rozumem, który podpowie nam co jest dla nas najlepsze.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.01.2011

Komentarze

Chyba każda z nas ma swój pogląd na partnera idealnego Marzymy o kimś takim, kto by zaspokoił wszystkie nasze potrzeby, ale przecież facet nie maszyna i też szuka swojego ideału Ważny jest kompromis Prawda jest taka, że ze swoim facetem o wszystkim nie porozmawiasz i dobrze jeśli każde z was ma swój jakiś światek, w który się odpręża Wszystko, co napisałaś ma sens tylko trzeba pamiętać że osoba z którą jesteśmy też ma swoje uczucia a tak pół żartem pół serio czasem faceta trzeba sobie wychować;)
bardzo dobra porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 15:14:29

kurde, jaka dyskusja :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-18 09:24:10

Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 23:45:06

No niektórzy tak, zgadzam się ;)
Już znalazłam swój ideał:)


Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 15:28:49

3. Niektórzy wiedzą jednak jak się ubrać stosownie do okazji. To sprawa indywidualna, nie możesz wszystkich mężczyzn wkładać do jednego worka i zakładać, że każdy taki jest ;)

To nie skrajności - jestem prosty. Białe jest białe.
Powodzenia życzę z szukaniem ideału ;P

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 14:46:36

To dziękuję Ci za ten kaganek oświaty dla kobiet, miło że mogę poznać także męski punkt widzenia na ten temat :)
Zaintrygował mnie punkt 2.. może coś w tym jest ;)
3. Niestety, ale muszę się zasmucić, bo to ubieranie się niestosowanie do okazji dotyczy bardziej was- mężczyzn. A jak próbujemy zwrócić wam uwagę to od razu są wielkie pretensję, bo was nie akceptujemy.. ;) a Ty mi tu mówisz o niestosownym ubieraniu się kobiet. Najpierw sami nauczcie się przyjmować krytykę, a później krytykujcie kobiety ;)
W ogóle nie wiem czy wiesz, ale kobiety mają większe wyczucie mody od mężczyzn, więc nie ma o czym mówić ;)
4. Dziękuję, bo mam powody do wysokiej samooceny.

6. Ja słyszałam inne wypowiedzi na temat teorii ewolucji. A to, że niektóre kobiety nie są tak monogamiczne i czekają aż "złapią lepszy towar" to sprawa indywidualna, nie możesz wszystkich kobiet wkładać do jednego worka i zakładać, że każda taka jest. To czy kobieta taka jest zależy od wielu czynników i absolutnie nie możesz powiedzieć, że każda tak robi, bo tak "działa teoria ewolucji".
W niektórych swoich poglądach popadasz za bardzo w skrajności.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 11:12:46

Nie tylko obrońcę męskich poglądów, raczej przynoszę kaganek oświaty dla kobiet :]
1. Co dla jednych jest "wyjątkiem" dla innych jest codziennością ;)
2. Pani, tobie się wydaje, że lubisz "nudziarzy" - to ewolucja. Przez większość czasu będziesz wymagała od chłopa by się tobą zajmował, zwracał uwagę i w ogóle się opiekował, ale pociąg seksualny będziesz czuła do takich co cię olewają czyli takich co mają więcej testosteronu> lepsze geny dla twoich dzieci. Życia nie oszukasz ;)
3. Jasne, że kobieta nie ma prawa ubierać się jak się jej podoba. Czy jakby podobało jej się chodzić nago to by mogła? Pewne normy obowiązują. Przykład mniej skrajny to np. wypad do kina - a ty ubierasz się jakbyś miała za chwilę sprzątać w domu. Popatrz na to z innej strony. Facet spotyka się z dziewczyną, wszystko dobrze a ta przychodzi kiedyś, gdzieś niezbyt stosownie ubrana - obowiązkiem faceta jest zwrócić na to uwagę. Albo bierze sobie normalną, a ta zaczyna się rozpasać i nawet tego nie widzi - to facet powinien zmotywować kobietę do działań.
4. Gratuluje bycia wyjątkowym :) a przynajmniej wysokiej samooceny :D
Możliwe też, że spotkałem za dużo kobiet ;)
5. Owszem nie zrozumiałem, bo nie widzę w tym problemu ;)
6. Teoria ewolucji nie jest niestety moja :) Wszystko co z nią związane raczej też nie, po prostu powtarzam to co usłyszałem/wyczytałem a co mogę obserwowanie zweryfikować.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 06:03:39

@Lexsander:
No widzę obrońce męskich poglądów ;)
1. Torować drogę w tłumie, no może i racja, ale właśnie W TŁUMIE, to jest taki mały rzadki wyjątek. Nawet jeśli o mnie chodzi, to prawie w ogóle się nie zdarzający, bo mieszkam w mały mieście, gdzie tłumów nigdy nie ma, więc nie ma o czym mówić. A w poradzie chodziło mi o większość sytuacji w jakiej się można z facetem znaleźć, a nie o takie wyjątki od reguły.
2. Z Twojego poglądu wychodzi na to, że każdy facet powinien olewać swoją kobietę. A ja w swoim życiu trafiałam na samych nudziarzy. No dobrze wiedzieć... ;) To ja chyba wole tych nudziarzy.
3. Twoim zdaniem, kobieta nie ma już prawa ubierać się jak jej wygodnie i jak jej się podoba, bo jej facetowi się to nie podoba? Facet ma akceptować kobietę taką jaka jest. A jak wydaje mu się, że jest za gruba i niemodnie się ubiera, to po co w ogóle zaczynał z nią? Niech najpierw się zastanowi czy taka kobieta mu pasuje, a nie po długim czasie związku coś mu się odwidzi i każe jej zmieniać się. Coś nieprzemyślany masz ten pogląd.
4. To chyba jestem wyjątkiem, bo jestem i obrotna i wymagam dużo ambicji od faceta. Chyba za mało kobiet w swoim życiu poznałeś.
5.W tym punkcie chyba nie zrozumiałeś mojego przekazu ;)
6. Twoja teoria na temat ewolucji mnie zadziwia.
A tyle ode mnie ;)


Ostatnio zmieniony: 2011-01-28 23:28:06

1. Facet powinien iść przodem, jeżeli łatwiej mu będzie przytrzymać Ci drzwi wewnątrz, kiedy schodzicie po schodach i zawsze powinien iść przodem by torować ci drogę w tłumie ;) nie narzekaj, że ciągnął Cię za sobą - kultura tego wymaga :D
2. Facet musi być twardzielem, ma udawać że go nie obchodzisz - to normalne. No chyba, że szukasz jakiegoś miękkiego nudziarza :P
3. Facet musi być szczery, jeżeli mówi Ci, że wyglądasz źle lub grubo to może trzeba coś ze sobą zrobić?
4. Kobiety wymagają ambicji ale zazwyczaj nic sobą nie prezentują, argumentując, że będą zajmować się domem lub coś podobnego - w praktyce nawet tego nie potrafią. Czym bardziej nieobrotne kobiety tym więcej wymagają od faceta.
5. Kobiety nie rozumieją męskiego hobby. Jeżeli zamiast siedzieć w domu na kanapie np. biega po lesie i zbiera militaria/grzyby to kobieta będzie narzekała, że go w domu nie ma. Ten dreszcz to pewnie podniecenie - w końcu rzadko trafia się taka dobra partia tzn. domator co lubi w domu z żoną kulturalnie delektować się szlachetnym trunkiem oglądają z nią w telewizji romanse ;)
6. Kobiety wcale nie są takie monogamiczne, im się tylko tak wydaje - dopóki nie 'złapią' lepszego 'towaru' tak działa ewolucja.
To tyle ode mnie - nie bierzcie tego wszystkiego na poważnie ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-28 23:00:08

>@Hania:
>Nie ma idealnych facetów:-)
>
Zgadzam się, jeśli przyczepimy się faktycznie do słowa "idealny". Ale ten "idealny facet" dla mnie to taki, który potrafi zaspokoić wszystkie moje potrzeby i jestem przy nim szczęśliwa. Dla Ciebie nie? ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-28 13:54:19

>@marysiastasia: Nie ważny jest tytuł, ważny jest przekaz ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-28 13:46:42

Nie ma idealnych facetów:-)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-28 13:14:41

chyba bardziej pasowałoby do tej porady "jak wybierać partnera odpowiedniego?"

Ostatnio zmieniony: 2011-01-28 12:32:48