Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi?

Przyjaźń - to jak wiadomo, najpiękniejsza sprawa na świecie. Każdy z nas od czasu potrzebuje drugiej osoby, która wysłucha, doradzi, wesprze w chwili kiedy będziemy tego najbardziej potrzebować. Czy istnieje jednak jakiś sprawdzony sposób na to by zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi?

1

Wspólne zainteresowania to dobry początek

Uważnie obserwuj ludzi wśród których się znajdujesz.

Dowiedz się o nich jak najwięcej: co lubią, czym się interesują, jakie książki czytają, jakie filmy lub muzykę lubią. Wspólne pasje to doskonała podstawa do tego by nawiązać jakąś miłą relację.


2

Daj się poznać innym

Staraj się jak najwięcej o sobie mówić ale przede wszystkim skupiając się na swoich pozytywnych cechach. Nie udawaj, nie graj, kogoś kim nie jesteś. Uważny obserwator szybko Cię może zdemaskować. Kłamstwo tylko po to by dobrze wypaść w towarzystwie niestety nie popłaca na dłuższą metę. I tak kiedyś się wyda...


3

Uśmiechaj się jak najwięcej

Podobno uśmiech może zdziałać cuda. Jest nawet taki cytat: Uśmiechaj się najczęściej jak możesz, bo nigdy nie wiesz kto zakocha się w Twoim uśmiechu.


4

Udzielaj się towarzysko

Staraj się inicjować tematy do rozmów, bierz udział w spotkaniach i rozmowach towarzyskich. Nie uciekaj od ludzi, bo w ten sposób nie masz szans na nawiązanie żadnej znajomości.


5

Nie przesadzaj z zaufaniem

Jeśli już poznasz kogoś, z kim chcesz się zaprzyjaźnić, to uważaj na to, aby nie przesadzić z zaufaniem do tej osoby. Nie zasyp jej od razu historią swojego życia, bo może się okazać, że będzie to najgorsze z możliwych rozwiązanie. Ludzie nie lubią słuchać o problemach czy troskach innych, a tym bardziej jeśli są to osoby, które dopiero co poznajemy. Dawkuj jej informacje o sobie.


6

Podtrzymuj znajomość ale niezbyt nachalnie

Jeśli już zaufasz komuś na tyle, by określić go przyjacielem nie zaniedbuj tej osoby ale też nie przesadzaj ze swoją obecnością w jej życiu. Pamiętaj - PRZYJACIEL TO człowiek, który ma swoje życie i ma do niego prawo.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.07.2009

Komentarze

superrr

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:58:24

Przyjaźń rodzi się powoli... potrzeba wielu lat.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 20:52:06

Świetna porada:) Zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-29 23:39:29