Jak ususzyć bukiet ślubny ?

Suszenie kwiatów to dobra metoda na zatrzymanie wiosny w swoim domu. Zawsze łodygi pozostają proste co sprawia wrażenie dopiero co kupionego, świeżego bukietu. Często również pomaga nam zatrzymać czas, wspomnienia, dlatego bardzo wiele osób (z reguły są to kobiety) suszy kwiaty z pierwszej randki, ze ślubu koleżanki, na którym było się świadkową, czy z własnej uroczystości weselnej.

1
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bouquet_de_fleurs.jpg?uselang=pl http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bouquet_de_fleurs.jpg?uselang=pl

Niektóre z nas mają jednak podzielone zdanie na ten temat: suszyć czy nie ?

Jedne twierdzą, że powinno się ususzyć kwiaty z ważnych uroczystości, takich jak ślub. Podobno jeśli ususzysz bukiet z własnego ślubu miłość jaka związała nowożeńców będzie trwać dopóki bukiet jest trzymany w domu. Zatrzymuje się czas i miłość.

Inne z kolei twierdzą, że suszenie kwiatów to głupota, że nie powinno się suszyć ślubnego bukietu, bo wraz z kwiatami, które podczas procesu suszenia usychają również uczucia zakochanych. Dlatego też dmuchają na zimne i wolą zrobić zdjęcie ślubnemu bukietowi, a bukiet wyrzucić do kosza.

Są również kobiety, które po prostu uważają, że suszone kwiaty nie wyglądają ładnie, że zbiera się na nich tylko kurz, albo ze posiadanie suszonych bukietów w domu to zajęcie dla staruszek.


3

Dno pudełka pokrywamy kaszą manną. Najlepiej by wysokość kaszy wynosiła około 2 cm. Układamy na niej kwiaty i posypujemy je delikatnie kaszą. Pudełko wstawiamy w przewiewnym miejscu.


5

Jeśli jednak, nie chcemy się ''bawić'' z pudełkami i zasypywaniem kwiatów kasza manną można po prostu ususzyć bukiet starodawną metodą zielarską. Jest dużo prostsza, ponieważ wystarczy podwiązać łodygi kwiatów przy końcach i powiesić za sznurek do góry nogami.


6

Jednak warunkiem takiego suszenia jest to, że kwiaty powinny być dopiero co ścięte. W przeciwnym razie, bowiem płatki kwiatów mogą spadać. Powinno się je suszyć w suchym miejscu z ograniczonym dostępem do światła, zapewnia to bowiem ładny kolor kwiatów. Proces suszenia tą metodą jest stosunkowo krótki, gdyż trwa około 1 - 2 tygodni.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.08.2012

Komentarze

Podobno przesądy mówią że bukietu ślubnego ie powinno się zasuszać:)

Ostatnio zmieniony: 2012-08-26 12:45:49